Як відкрити свій магазин у селі. Відкрити магазин продуктів в селі.

Ви вирішили відкрити магазин в одному з сіл вашого регіону? Неважливо, чим ви збираєтеся торгувати, важливо знати, що будь-який бізнес в селі пов'язаний із специфічними труднощами, подолати які цілком під силу кожному підприємцю, який піклується не тільки про власну вигоду, а й про потреби сільського жителя.
Інструкція
1
Оцініть можливості для вашого бізнесу. Для цього вивчіть ринок товарів в тому районі вашого регіону, де ви плануєте відкрити магазин . Подумайте, чи буде ваше торгове підприємство співпрацювати тільки з централізованими постачальниками або ж ви плануєте займатися і закупівлями товарів у місцевого населення (кооперативна торгівля). Так, наприклад, ви можете купувати у місцевих жителів сільгосппродукцію в цілях її подальшої переробки (наприклад, козяче молоко, яке користується великим попитом у городян). В такому випадку вам необхідно буде укладати договори з переробними підприємствами і, по можливості, забезпечувати безперебійність поставок продуктів.
2
Виберіть ділянку для майбутнього магазин а. Ділянка купуйте з підведеними комунікаціями, так як в сільській місцевості може просто-напросто не вистачити потужностей для вашого підключення, якщо ви купите ділянку без газу, води та електрики.
3
Ви можете побудувати магазин з нуля, а можете і укласти договір з місцевою адміністрацією на оренду якого-небудь порожнього приміщення, яких, на жаль, нині чимало в російських селах. Чи не займайте самовільно порожній будинок. По-перше, він може знаходитися і в приватній власності, а по-друге, реакція місцевих жителів на ваші посягання може бути непередбачуваною, навіть якщо ви народилися і виросли в цій селі.
4
Якщо ви взяли ділянку для подальшого будівництва, обов'язково зверніться в кадастрову службу для внесення поправок в ЕГРП і складання нового кадастрового паспорта. Після будівництва зверніться в БТІ і отримаєте акт про технічну інвентаризацію приміщення. Отримайте позитивні висновки в санепіднагляду та пожежної охорони (можна оформити ще на стадії проектування та будівництва будинку).
5
Ви можете організувати і пересувний магазин для села. Це досить прибуткове підприємство, особливо в літній сезон, коли багато городян приїжджають на відпочинок в сільську місцевість. Запропонуйте їм і місцевому населенню ті товари, купити які можна тільки в великому населеному пункті. Для цього вам необхідно оформити ІП та санітарну книжку (у разі продажу продуктових виробів) і взяти в оренду або купити вантажний фургон.
Жителі села в переважній більшості відчувають брак якісних товарів: за покупками їм доводиться їхати у великі міста та районні центри. Відкриття магазина в селі - бізнес специфічний, але гарантує стабільний дохід.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - приміщення;
  • - транспорт.
Інструкція
1
Відвідайте село, в якому збираєтеся відкрити магазин. Зайдіть в місцевий орган управління, візьміть основні відомості про чисельність і склад на селища. Поспілкуйтеся з місцевими жителями: вони можуть стати джерелом цінної інформації для вас і охоче поділяться своїми побажаннями. Серед на селища ви зможете знайти і майбутніх працівників, оскільки рівень безробіття селах дуже великий. Після цього узгодьте всі необхідні питання з адміністрацією.
2
Підберіть приміщення для магазина . Будувати окрему будівлю - далеко не найкращий варіант. В селі напевно немало занедбаних або безхазяйних будівель, які можна легко відремонтувати. Залучайте до роботи жителів села. Більшість магазинів в селі виглядають непривабливо. Зробіть недорогий, але акуратний і красивий ремонт, щоб місцевим жителям було приємно заходити всередину. Враховуйте той факт, що для сельчан магазин і територія біля нього стане місцем зустрічей і спілкування.
3
При формуванні асортименту враховуйте, що в наявності мають бути всі товари, які жителі села не можуть призвести самі. Ряд продуктів харчування завозити безглуздо, оскільки їх забезпечують особисті підсобні господарства. Зробіть декілька відділів з різними групами товарів. Формуйте асортимент, спираючись на попит покупців.
4
Придбайте вантажний транспорт для доставки. Щоб система логістики була налагодженої і не збитковою, вам доведеться завозити продукцію своїми силами. Не створюйте великих складських запасів, оскільки ходові товари розкуповуються в селі стабільно і без виражених стрибків попиту.
Зверніть увагу
Враховуйте форс-мажорні обставини, які можуть ускладнити роботу. Наприклад, заметені дороги в зимовий час. Заздалегідь продумайте, як можна вирішити цю проблему.
Корисна порада
Введіть у магазині супутні корисні послуги, наприклад, поставте Мультікасса для прийому платежів від населення.