Як визначити пупкову грижу.

Пупкова грижа являє собою випинання органів черевної порожнини через отвір в черевній стінці в районі пупка. Вона найчастіше зустрічається у дітей і носить вроджений характер. Але нерідкі випадки виникнення пупкової грижі і у дорослих.
Інструкція
1
Пупкова грижа у дітей - явище досить поширене. У новонароджених воно вважається нормою, оскільки м'язи черевної стінки ще дуже слабкі. У міру зростання малюка пупкове кільце звужується, а м'язи товщають і міцніють, і грижа зникає сама по собі. Зазвичай отвір в черевній стінці закривається повністю, коли дитина починає активно рухатися: самостійно перевертатися, повзати, тобто до кінця першого року життя.
2
Визначити пупочную грижу у малюка досить просто. Коли дитина перебуває у вертикальному положенні, у нього видно випинання в області пупка. Воно може бути практично не помітно, якщо отвір в черевній стінці невелике (1-1,5 сантиметра). Тоді грижу можна прощупати: при натисканні на живіт палець «провалюється», і легко визначаються «грижові ворота», тобто розмір грижового отвору. У лежачому положенні грижа не видно, вона самостійно вправляється.
3
Іноді при пупкової грижі дитина може вести себе неспокійно, плакати, відмовлятися від їжі. Але ці ознаки досить рідко зустрічаються. Як правило, грижа не приносить малюкові неприємностей. Тому лікування в такому випадку полягає тільки в масажі, необхідному для зміцнення черевної стінки. Якщо грижа доставляє дитині занепокоєння або не проходить до 5-6 років, вдаються до хірургічного втручання.
4
У дорослих пупкова грижа зустрічається рідко. В основному їй страждають жінки після 30 років. Причина виникнення грижі - ослаблення черевної стінки під час вагітності, а також після пологів. Грижа може з'являтися і у літніх людей, а також у людей, страждаючих ожирінням.
5
Симптомами пупкової у дорослих є випинання і важкість у районі пупка, а також часті закрепи, болі в області живота і спини, нудота, бурчання в животі. Лікування пупкової грижі у дорослих полягає в оперативному втручанні, в ході якого настає повне позбавлення від неї.