Як вшити сорочку.

Часто буває, що куплена без примірки сорочка виявляється велика. Якщо обміняти куплену річ неможливо, то залишається один вихід - ушивать сорочку , підганяти її по фігурі. У багатьох дорогих магазинах є така послуга. Якщо ж річ куплена в звичайному магазині, то можна віддати її в ательє, де професіонали зможуть якісно виконати цю процедуру. Але якщо ви вмієте шити, то можете спробувати вшити її самостійно.
Інструкція
1
Спочатку виверніть вашу сорочку навиворіт і надіньте на того, хто її буде носіть.Затем подколіте акуратно булавками так, щоб вона добре "сиділа". Потрібно закріпити булавками рукава, бічні шви, підняти лінію плеча. Іноді потрібно і вкоротити рукав.
2
Обережно, щоб булавки не випали, зніміть річ, покладіть на рівну поверхню і акуратно виміряйте, скільки і де підколоти. Якщо, наприклад, лівий бічний шов підкололи на 2 сантиметри, а правий - на 3, то з обох сторін потрібно зменшити ширину на 2,5 сантиметра. Після цього запишіть все остаточні виміри.
3
Тепер потрібно розпороти сорочку по бічних швах, а також по лінії плеча. Потрібно також відшмагати і розпороти рукав. Якщо потрібно ще й вкоротити рукав, то випорю манжету, подрежьте необхідну кількість тканини і знову приточив її. Іноді буває досить просто перешити гудзики на манжеті, якщо рукав не дуже довгий і широкий.
4
Відріжте необхідну кількість тканини на бічних швах. Практично завжди при цій операції потрібно зменшити довжину плеча. Дотримуючись дані своїх вимірів, укоротите на необхідну кількість сантиметрів. Пройма рукава зміниться, тому найбільша трудність полягатиме в тому, щоб акуратно пришити до нової проймі рукав. Зазвичай його вшивають на ту ж кількість сантиметрів, що і пройму. Будьте уважні, щоб тканина не морщилася і не заважала рухам.
5
Коли все буде сметано, знову влаштуйте примірку. Необхідно переконатися, що в сорочці легко піднімати і опускати руку, що в ній не тісно, і що всі симетрично. Якщо необхідно, внесіть зміни, після чого знову приміряйте. Коли все правильно сметано, прострочите тканину, з'єднуючи всі частини.
Корисна порада
перешіваніем сорочок - досить трудомісткий процес, що вимагає уваги і певних навичок шиття. Якщо ви не впевнені у своєму вмінні, краще віддайте сорочку в ательє.
Щоб пошити дитині сорочку, не обов'язково бути досвідченою швачкою. Досить оволодіти основними пошивна машинними строчками і підібрати просту викрійку відповідного розміру, з мінімумом складних деталей. Можна навіть обвести старий одяг, акуратно розпоровши її по внутрішнім швах. Виріб вільного покрою без виточок і нейтральній забарвлення підійде і хлопчикові, і дівчинці. На дівочій сорочці рекомендується додатково виконати красиві зав'язки по лінії талії і на коротких рукавах.
Вам знадобиться
  • - бавовняне полотно;
  • - форма;
  • - ножиці;
  • - праска;
  • - флізелін;
  • - швейна машина;
  • - голка і нитки;
  • - гудзики;
  • - стрічки (при необхідності).
Інструкція
1
Викроїте дитячу сорочку, залишивши по крайках деталей стандартні припуски на з'єднувальні шви 1, 5 см у висоту. Після цього стачайте на швейній машинці боки і плечі вироби.
2
Підготуйте дрібні деталі - комір і подборта. До їх виворітного частини необхідно приутюжить клейову флізеліновую підкладку.
3
Зовнішню і внутрішню деталь коміра складіть «обличчям» одна до іншої і прокладете строчку по лінії припуску. Один відрізок залиште непрошитий.
4
Подрежьте припуски на куточках зшитого коміра на 45 градусів і виверніть готову деталь. Прошийте вільний відрізок на комірі. Відступивши від Стачать кромки 5-7 мм, прокладете машинну строчку по лицьовій частині полотна.
5
Пришийте комір до крайки горловини, після чого обмітайте припуски. Гарненько пригладьте їх праскою і опустіть вниз.
6
Підшийте подборта і зробіть дві строчки вздовж кожного бортика вироби до коміра - спочатку близько до краю деталей, потім на відстані 5-7 мм від кромки.
7
Обробіть низ дитячої сорочки і пришити до поличці накладній кишенька. Його низ можна вирізати у формі півкола.
8
Виконайте сполучні шви на лівому і правому рукавах. Акуратно складіть основну деталь одягу і рукава лицьовою стороною верх. Приколіть рукава шпильками до проймі. При цьому потрібно заздалегідь зробити олівцеві мітки на рукаві і переді сорочки; на шві рукава і бічному шві; на плечі і оката рукава. Всі ці мітки необхідно точно поєднати.
9
Вшитої рукав до сорочки, після чого акуратно зріжте припуски з'єднувального шва до 1 см, з'єднайте їх і обмітайте. Основна робота над шиттям сорочки закінчена.
10
Обмітайте петлі для застібки на лівій поличці і пришити гудзики. На цьому етапі шиття можна переробити виріб з хлопчачого на дівчаче: досить зробити додаткові петлі по лінії талії і внизу кожного рукава. Розташуйте парами на відстані приблизно 1 см одна від іншої - по одній парі на кожен рукав і дві пари на талію.
11
Вам залишилося тільки вставити в отримані прорізи стрічки підходящого кольору і зав'язати бантами. На талії їх можна використовувати як в декоративних цілях, так і як пояса.
Корисна порада
Чи не виділяйте петельки на талії і рукавах сорочки для дівчинки контрастними нитками. Коли дитина підросте, виріб можна буде використовувати якийсь час, висмикнувши стрічки і відпрасували рукава і область талії.