Як робити яйце пап'є-маше.

Коли наближається Великдень, ми згадуємо всі доступні способи прикраси яєць - розпис натуральними та штучними барвниками, термонаклейки і шовкові стрічки. Недолік кожного з них - недовговічність, адже будь-яке яйце вже через пару днів зіпсується. Такого не трапиться з великодніми яйцями з пап'є-маше.
Вам знадобиться
  • - папір; - Клей; - Скульптурний пластилін/харчова фольга; - Фарби; - Акриловий лак.
Інструкція
1
Виберіть матеріал, з якого ви будете робити форму для пап'є-маше. Можна використовувати скульптурний пластилін або харчову фольгу. У першому випадку ви зможете домогтися ідеально рівних обрисів, у другому - значно заощадите кошти.
2
Заготівлю зробіть у вигляді половинки яйця. Щоб зробити форму з фольги, м'яти її, у міру ущільнення все більше вирівнюючи поверхню. Скульптурний пластилін розімніть в руках, щоб він став пластичнее, зліпіть яйце (форма повинна бути приблизною, доводити її до досконалості зручніше на наступному етапі роботи) і розріжте його канцелярським ножем навпіл.
3
Помістіть половинки в холодильник. Коли пластилін затвердіє, дістаньте їх і плоскою стороною покладіть на стіл. За допомогою ножа зніміть верхній шар тонкою стружкою, надаючи заготівлі бажану рівну форму.
4
Приготуйте дві ємності: в одну з них налийте воду, в іншій розведіть клей ПВА з водою в пропорції 3: 1. Нарвіть на шматочки розміром 2 см (або менше, якщо ви створюєте зовсім мініатюрні падлюка) тонкий папір. Так само подрібніть кілька паперових серветок білого кольору.
5
Розділіть весь запас паперу на 5-7 порцій. Першу з них покладіть розмокати в клей. Коли вона закінчиться, помістіть в клей наступну купку.
6
Обліпити заготовку першим шаром паперу (Не розмоченою в клеї), попередньо потримавши кожен шматочок в мисці з чистою водою. Намагайтеся зробити покриття рівномірним, без зазорів і «напливів» зайвих обривків. Наступний шар буде складатися з просоченої клеєм паперу.
7
Чергуйте пласти доти, поки їх не набереться 5-6 (чим більше саморобка, тим більша кількість шарів вам знадобиться). Залиште заготовку в темному прохолодному місці на 2-3 дні, щоб вона підсохла. Потім акуратно зніміть готові половинки з пап'є-маше, прикладіть їх один до одного і зробіть ще 4 водно-клейових шару (по всій поверхні яйця, а не тільки на місці стику, інакше «шов» буде помітний) .
8
Останні 2 шари зробіть із заготовлених заздалегідь серветок. Коли яйце висохне, його можна буде розписати фарбами і покрити акриловим лаком.