Як зробити трансформатор тесла.

Одним з найвідоміших електричних пристроїв, створених геніальним вченим Ніколою Теслой наприкінці дев'ятнадцятого століття, є високовольтний резонансний трансформатор (котушка Тесли). Вироблене трансформатор ом напруга високої частоти потенціалом кілька мільйонів вольт призводить до виникнення в повітрі великих і барвистих електричних розрядів. За сто років існування даний пристрій обросло легендами і міфами. Але сьогодні будь-хто може зробити трансформатор Тесла і переконатися в природності створюваних ним ефектів.
Вам знадобиться
  • - тонкий мідний провід;
  • - товстий мідний провід або мідна трубка;
  • - підвищувальний трансформатор (з 220 до ~ 1500 вольт);
  • - високовольтний керамічний конденсатор;
  • - епоксидна смола або лак;
  • - ізоляційна стрічка або шовкова тканина;
  • - масивні електроди для розрядника;
  • - алюмінієва фольга або алюмінієва гофрована трубка.
Інструкція
1
Виготовте вторинну котушку трансформатор а Тесла. Намотайте 1-1.5 тисячі витків тонким мідним дротом на каркасі з діелектрика. У котушки повинна бути дуже хороша ізоляція - як зовнішня, так і міжвиткова. Ізолювання котушки може здійснюватися шляхом покриття епоксидною смолою або лаком, обгортання шовковою тканиною, просоченою лаком, або декількома шарами ізоляційної стрічки. Як каркас можна використовувати пластмасову трубку діаметром 5-6 сантиметрів. З різних боків котушки зробіть висновки товстим дротом з хорошою ізоляцією. Один - для забезпечення заземлення, а другий - для підключення до кінцевого розрядники.
2
Створіть первинну котушку трансформатор а Тесла. Зігніть мідну трубку, товстий мідний провід або шину в формі пружини діаметром 9-12 сантиметрів. Трохи розтягніть "пружину". Пружина з дроту повинна мати п'ять-шість витків і висновки для з'єднання її з іншими частинами пристрою.
3
Виготовте розрядник. Масивні металеві електроди закріпіть на підставці з діелектрика (наприклад, з товстого склотекстоліти). Забезпечте можливість регулювання відстані між електродами.
4
Зробіть трансформатор Тесла. На підставці з діелектрика вертикально закріпіть первинну і вторинну обмотки. Вторинна обмотка нижньою частиною повинна знаходитися всередині первинної. Зверху на каркас вторинної обмотки встановіть розрядник у вигляді кулі чи тороида. Підключіть до нього один кінець обмотки. Кулю можна зробити з фольги, тороид - з алюмінієвої гофрованої трубки. Другий кінець вторинної обмотки надійно заземлите. Підключіть високовольтний конденсатор до одного з висновків первинної обмотки і одного з контактів розрядника. Вільний контакт розрядника підключіть до вільного висновку первинної обмотки. Висновки вторинної обмотки підвищувального живлячої трансформатор а підключіть до контактів розрядника. Найпростіший трансформатор Тесла готовий.
Зверніть увагу
Будьте обережні при випробуваннях трансформатора Тесла. Хоч його максимальна вихідна потужність мала, а короткочасний розряд не викликає серйозних ушкоджень, неакуратне поводження з пристроєм може нанести шкоду здоров'ю. Прямий контакт з розрядом може викликати опік шкіри. Тривалий вплив високочастотних струмів на тіло внаслідок перебування в безпосередній близькості від джерела розрядів, здатне порушити біохімічні процеси в шкірі і стати причиною виникнення різного роду захворювань.