Як виміряти площу приміщення.

Площа приміщення - важлива складова при продажу або здачі в оренду квартири або офісу. Якщо вам необхідно дізнатися площу, то для цього зовсім необов'язково використовувати послуги зморщок. Цю просту процедуру можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • - довга рулетка або метр;
  • - драбина;
  • - калькулятор;
  • - ручка і блокнот (зошит або будь-який чистий аркуш паперу).
Інструкція
1
Візьміть рулетки і з точністю до сантиметра виміряйте довжину і ширину приміщення. Якщо кімната має нестандартну форму, то її варто розділити на правильні геометричні фігури (прямокутники йди квадрати) і зафіксувати ширину і довжину кожного окремо. Запишіть отримані дані.
2
Якщо виступів або заглиблень в кімнаті не є, і вона має стандартну форму прямокутника, то для отримання величини площі потрібно помножити отримані значення один на одного. Таким чином, якщо ширина дорівнює 3 метрам, а довжина - 5, то площа житлового приміщення буде дорівнює 15 квадратним метрам.
3
Додатково порахуйте площа окремих елементів (комора, вбудована шафа, будь виступ або поглиблення). Якщо елемент є виступом, то тоді його площа потрібно буде відняти і загальної площі кімнати. Якщо ж поглибленням - то тоді необхідно провести додавання. Припустимо, в кімнаті ще є комора прямокутної форми з шириною 1 метр і довжиною 0,5 метра. Її площа буде дорівнює 0,5 метрам, а значить загальна площа кімнати складе 15,5 метрів.
Зверніть увагу
Будьте уважні і точні в ваших розрахунках, тому що якщо ви задумали ремонт, помилковий завмер площі приміщення може утруднити його здійснення. Якщо ви неправильно розрахуєте площа, кількість будівельних матеріалів, придбаних для ремонтних робіт, може бути недостатнім або надлишковим, що призведе до всіляких незручностей та позаплановим матеріальних витрат.
Корисна порада
Абсолютно тим же принципом ви зможете керуватися при вимірі площі стін. Але при цьому необхідно буде виключити із загальної площі розміри дверних прорізів і вікон.