Як розвинути розмовну мову. поліпшити фантазію і розмовну мову.

Досить часто можна зустріти дитини з погано розвиненою зв'язковий промовою . Цьому сприяє зниження спілкування батьків зі своїми дітьми, а також збільшення часу на дії з комп'ютером.
Інструкція
1
Насамперед, зверніть увагу на те, як розмовляє ваша дитина. Якщо він використовує в мові в основному односкладові пропозиції, короткі, згорнуті відповіді, то вам необхідно надати йому допомогу розвитку розмовної мови.
2
Приділяйте більше часу на спілкування з дитиною. Бачачи вашу зацікавленість його справами, малюк сам захоче розповісти свої новини. Ставте йому питання, уважно вислухайте відповіді. У разі необхідності коректно поправте його. Зверніть увагу дитини на те, що одну й ту ж інформацію можна виразити кількома різними фразами. Разом проговорите їх. Спілкування з дитиною будуйте на основі діалогу, а не вашого монологу. Учіть дитину висловлювати свою точку зору, свої думки.
3
Здійснюючи прогулянку з дитиною, описуйте все, що ви бачите. Це сприятиме розвитку у дитини спостережливості та розмовної мови. Також на прогулянці пограйте з малюком у гру типу «Що було спочатку, а що - потім». Необхідність встановлювати причинно-наслідкові зв'язки позитивним чином позначиться на розвитку зв'язного мовлення. Крім того, для проведення такої гри використовуйте серії сюжетних картинок. Слідкуйте, щоб малюнки були реалістичними.
4
Привчайте дитину до читання. Цим він збагатить пасивний словник, а потім стане застосовувати знову засвоєні фрази в активній розмовної мови. Крім цього, читання буде стимулювати розвиток уяви дитини, посидючості та уваги.
5
Однією з причин погано розвиненою зв'язного мовлення може бути сором'язливість дитини. У такому випадку надасть допомогу педагог-психолог. Перебороти сором допоможуть виступи на святах, заучування віршів, текстів пісень. Не сваріть дитину за неправильно вимовлені фрази. Ваша підтримка дасть йому відчуття упевненості в своїх силах.
6
Заохочуйте спілкування вашої дитини з друзями. Спільні ігри, необхідність домовлятися і знаходити спільну мову будуть сприяти розвитку розмовної мови.