Як визначити полярність дроти. Як ухнать полярність зарядного пристрою.

Полярність дроти найпростіше визначити по позначенням на джерелі напруги, до якого він підключений. Однак така можливість не завжди доступна. Це можуть бути дроти, що виходять з зарядного пристрою для автомобільних акумуляторів, висновки динамічних гучномовців, дроти харчування в автомагнітоли. Іноді необхідно дізнатися, який з декількох мережевих дротів фазний, а який нульовий або продзвонити кабель, протягнутий з одного приміщення в інше. У кожному випадку існує своє рішення цього питання.
Вам знадобиться
  • мультиметр, батарея харчування на 3 вольта, індикаторна викрутка, прозвоночний провід.
Інструкція
1
Для визначення полярності проводів, що виходять з зарядного пристрою, включіть мультиметр в режим вимірювання постійної напруги до 20 вольт, чорний дріт (негативний) вставте в гніздо COM, а червоний (позитивний) - в гніздо V? MA. Підключіть щупи до клем зарядного пристрою і увімкніть його. Якщо на дисплеї мультиметра з'явився знак «мінус», значить полярність підключення протилежна, тобто червоний щуп підключений до негативної клеми, а чорний - до позитивної клеми зарядного пристрою. У разі відсутності знака «мінус» клеми відповідають підключеним до них щупам.
2
Для перевірки полярності динаміків короткочасно торкніться його висновків дроти ми від батарейки на 3 вольта. При русі дифузора динаміка назовні полярність клем динаміка відповідає полярності батареї. При русі всередину полярність висновків динаміка протилежна полярності батареї.
3
Провід живлення у фірмових автомагнітолах легко розрізнити за кольором, який постійно відповідає своєму проводу. Чорний колір у дроти, що підключається до маси або загальному «мінуса» харчування, червоний провід - «плюс» харчування, підключається до замка запалювання, жовтий провід теж відноситься до «плюса» харчування, тільки підключається до акумулятора. У будь-якому випадку дріт з запобіжником є «силовим плюсом» харчування.
4
При заміні несправного вимикача не завжди є можливість знеструмити будинок або квартиру. В цьому випадку допоможе визначити фазний (небезпечний) провід индикаторная викрутка. Вона допоможе і в тому випадку, коли при проведенні будь-яких ремонтних робіт ви натрапили на невідомий провід.
5
Для прозвонки кабелю з однаковими на вигляд жилами включіть мультиметр в режим вимірювання малих опорів. У разі прозвонки сигнального дроти в якості загального прозвоночного дроти можна використовувати металевий екран кабелю. З одного боку кабелю підключіть досліджуваний провід до екрану, а з іншого боку підключіть чорний щуп до оплетке і торкаючись по черзі проводів, знайдіть замкнутий на екран провід.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8dYw5UpR9NE
Досить часто виникає необхідність перевірити полярність джерела постійного струму - акумулятора, генератора або, наприклад, випрямляча - без потрібного приладу під рукою.
Вам знадобиться
  • - картопля;
  • - банку з водою;
  • - свічка.
Інструкція
1
В аматорській практиці можна поступити наступним чином. Два оголених кінця проводів, підключених до висновків батареї, опустіть в банку з теплою водою, в якій розчинена столова ложка кухонної солі. Потім зближує їх до того моменту, поки на кінці одного з проводів не почнуть з'являтися бульбашки газу - водню. Цей провід буде відповідати негативного полюса джерела.
2
Бульба сирої картоплі розріжте навпіл, в одну з частин з боку зрізу увіткніть оголені (зачищення) дроти на відстані 15-20 мм один від одного. Поруч з проводом, приєднаним до позитивного полюса батареї, поверхня картоплі забарвиться в зелений колір (процес окислення).
3
Третій спосіб. Запаліть звичайну побутову свічку. У полум'я свічки занурте два провідника, підключених до більш високого джерела напруги. Під його впливом полум'я свічки стане низьким і широким, а на дроті з негативним зарядом з'явиться тонка смужка сажі. Крім цього, можна виготовити простий індикатор для багаторазового визначення полярності невідомого джерела. Для цього потрібно взяти звичайну скляну трубку з пропущеними електродами всередині (наприклад, від перегоріли електролампи) і закриту пробками. Всередину трубочки залийте розчин, що складається з однієї частини селітри, 4 частин води, краще дистильованої або кип'яченої, п'яти частин гліцерину, змішайте з однієї десятої частини фенолфталеїну і частиною винного спирту. Має сенс користуватися хімічними пробірками.
4
Подібний індикатор може служити дуже довго, при цьому при приміщенні негативного заряду буде виникати червоне забарвлення. Якщо джерело струму змінний, то електроди будуть давати рожеве забарвлення. Щоб перевірити ще полярність , достатньо буде легенько струснути індикатор.