Як вставити дискету. дискет в комп'ютер вставити.

Будучи колись найпоширенішими носіями інформації, сьогодні дискети швидко втратили популярність під натиском флеш-накопичувачів. Нерідко, коли виникає необхідність прочитати дані з дискети, виявляється, що користувач не пам'ятає, якою стороною її вставляти, а то і зовсім відсутня сам дисковод.
Вам знадобиться
  • - дисковод;
  • - дісководний шлейф;
  • - викрутка.
Інструкція
1
3,5-дюймова дискета вставляється в дисковод наступним чином. Візьміть її в руку і поверніть таким чином, щоб кришка дивилася вперед, а наклейка була зверху. У разі якщо наклейки немає, орієнтуйтеся по круглої металевій вставці: вона повинна бути внизу. Також можна орієнтуватися по скошеного кута, який повинен дивитися вперед і вправо. Вставте дискету в дисковод до клацання. Відразу після цього ви повинні почути звук відкидання кришки. Якщо його не послідувало, потягніть носій (для цього на дисководі є кнопка), після чого вставте його снова.После закінчення роботи з дискетою витягнете її тією ж кнопкою. При цьому переконаєтеся, що світлодіод на дисководі погас.Еслі прочитати дані з носія вдається, а записати на нього що-небудь - ні, переконайтеся, що язичок захисту від запису на дискеті закриває відповідне квадратний отвір в її корпусі.
2
5,25-дюймову дискету перед установкою в дисковод поверніть таким чином, щоб виїмка, через яку видно диск, дивився вперед, а Синхронізаційні отвір і маленька квадратна виїмка для захисту від запису були зліва . Потім заклацніть дисковод важелем. Після роботи з дисководом, дочекавшись згасання світлодіода, поверніть важіль назад і витягніть дискету . Також існують дуже рідко зустрічаються 5,25-дюймові дисководи, що працюють аналогічно 3,5-дюймовим. Вони не мають важеля, але забезпечені кнопкой.5,25-дюймові носії захищаються від записи спеціальними наклейками, якими закривається квадратна виїмка. Присутність наклейки активує захист від запису.
3
Якщо дисковода немає, встановлюйте його в комп'ютер тоді, коли той вимкнений. Далекий кінець шлейфа підключіть в роз'єм на материнській платі, позначений як Floppy або FDD. Червоний дріт на ньому повинен знаходитися з боку першого виводу. На самому дисководі джампер, якщо він є, переставте в положення A:.
4
Якщо на протилежному кінці шлейфа знаходиться всього один роз'єм, все просто. Підключіть його до широкого роз'єму на 3,5-дюймовому дисководі так, щоб червоний провід був звернений убік роз'єму живлення. Після цього підключіть сам роз'єм живлення - він має менші розміри, ніж той з'єднувач, через які напруга подається на приводи оптичних дисків і жорсткі диски. На ньому є спеціальний ключ для запобігання перевертання. Якщо застосувати силу і підключити роз'єм живлення в перевернутому вигляді, дисковод згорить, тому будьте уважні.
5
Шнур, що має на протилежному кінці чотири роз'єми, можна підключати як до 3,5-дюймовим, так і до 5,25-дюймовим накопителям. Ті роз'єми, які розраховані на підключення до "гребінці", призначені для 5,25-дюймових дисководів, а ті з них, які підходять до дворядного штирьового з'єднувачу - для 3,5-дюймових. У всіх випадках червоний провід на шлейфі повертають убік роз'єму живлення на дисководі. Якщо вибрати на шлейфі той з'єднувач, який знаходиться на самому кінці, дисковод буде в DOS і Windows визначатися як A :, а в Linux - як/dev/fd0, якщо ж використовувати той з них, який розташований в середині, після скрутки - то , відповідно, як B: і/dev/fd1.
6
5,25-дюймові дисководи, на відміну від 3,5-дюймових, отримують живлення від тих же великих з'єднувачів, що і жорсткі диски і оптичні дисководи.