Як вибрати ортопедичний матрац.

Сьогодні турбота про якість сну стала дуже актуальна серед населення, тому й до облаштування спального місця люди стали підходити відповідальніше і обдумано. Вибір матраца для ліжка справа не з легких, особливо враховуючи достаток різних видів і конструкцій матраців. Одним з таких є ортопедичний матрац.
Інструкція
1
Щоб придбати якісний ортопедичний матрац, який довгий час буде виконувати свої функції, потрібно уважно поставитися до його характеристикам при його виборе.Оценіте розміри матраца . Вони повинні в точності відповідати внутрішньому розміру ліжка. Якщо матрац виявиться ширше або, навпаки, вже, це доставить незручності при його експлуатації і значно скоротить термін служби матраца .
2
Обов'язково враховуйте властивості матраца по відношенню до того, хто буде на ньому спати. Якщо це буде худорлявий чоловік, то матрац вибирайте середньої жорсткості. Якщо ж «господарем» спального місця буде повна людина, то і жорсткість матраца повинна бути відповідна.
3
Вибираючи матрац на пружинах або безпружинні модель, орієнтуйтеся на свої особисті переваги, оскільки обидві моделі є досить якісними і довговічними. Пам'ятайте, що консультацію про ту чи іншої моделі можна отримати у фахівця.
4
Вибираючи ступінь жорсткості матраца , також орієнтуйтеся на вік того, хто буде на ньому спати. Дитині слід вибирати ортопедичні матраци жорсткіше, так як у нього ще формується скелет і постава, старим, навпаки, необхідно вибирати матраци пом'якше. Ну, а взагалі, орієнтуйтеся на свої особисті переваги.
5
Якщо ви хочете придбати матрац з блоком незалежних пружин, то знайте, що ціна на таку модель буде на порядок вище. Однак і якість його краще: рівномірний розподіл тиску на тіло, хребет буде знаходитися в природному правильному положенні, термін служби матраца збільшується в півтора - два рази.
6
Особливу увагу приділіть наповнювачу: він повинен бути якісним, натуральним або штучним, еластичним, здатним до самовентиляції, гіпоалергенним і гігієнічним. Важливе значення має безшумність експлуатованих матеріалів.
При виборі ортопедичного ліжка і матраца потрібно враховувати в першому випадку тип і матеріал ламелей, а також особливість їх розташування. Ортопедичні матраци розрізняються за матеріалом наповнювача і оббивки, а також наявності або відсутності пружин.
Повноцінний, якісний сон - запорука здоров'я організму. Третину життя людина проводить уві сні, і саме від комфортності перебування в ньому буде залежати настрій і загальне самопочуття сплячого. Забезпечити максимальний комфорт нічного сну здатні тільки ортопедичні матрац і ліжко. Як їх підібрати?

Як вибрати ортопедичний матрац

Найкращими ортопедичними матрацами є повітряні і водяні, але придбати такий виріб є можливість не у всіх, тому варто звернути свій погляд у бік латексних і пружинних матраців. Виріб з натурального латексу здатне з максимальною точністю обігнути контури і форму тіла, м'яко його підтримуючи. Тим, кому за медичними показаннями рекомендовано спати «як на дошках», варто звернути свій погляд на кокосовий ортопедичний матрац з просоченням койри натуральним латексом. Пресована койра, що розсипається при розриві, вказує на неякісний виріб. З великим комфортом буде спати на комбінованому матраці, в якому чергуються шари кокосової койри і латексу. Мінімальним ортопедичним ефектом володіють матраци з пружинним блоком "Боннель". Це варіант економ-класу, нездатний забезпечити повноцінного відпочинку і розвантаження спини. Найбільшу популярність і затребуваність заслужили ортопедичні матраци з незалежними пружинами, які сконструйовані таким чином, щоб підлаштовуватися під тіло сплячого і прогинатися саме там, де потрібно. В якості наповнювача крім латексу і кокосової койри варто вибирати кінський волос, морську траву, вовняне та бавовняне волокна, а також матеріал з ефектом пам'яті. Кращим матеріалом для оббивки виступають жакардові тканини. Що стосується чохла, то варто вибирати незнімний варіант.

Як вибрати ортопедичне ліжко

При виборі ортопедичного ліжка потрібно звернути увагу на матеріал каркаса, конструкцію спинки і кількість ламелей - ребер жорсткості, які відіграють роль амортизатора, реагуючи на всі рухи сплячого, балансуючи і зберігаючи його від розгойдування. Найбільшою міцністю володіє, природно, металевий каркас. Тип ламелей підбирається залежно від ваги сплячого: тобто коефіцієнт їх жорсткості повинен відповідати вазі. Приміром, людина, вага якого не перевищує 80 кг, повинен вибирати ламелі з низьким коефіцієнтом жорсткості, в іншому випадку його сон буде нагадувати сон на фанері. Дітям, підліткам і людям, страждаючим захворюваннями хребта, не варто купувати ліжко, обладнану пружинними ламелями. Підстава з рідкісними ламелями підійде тільки для матраців типу "Боннель" і безпружинних матраців. Якщо вибір припав на ортопедичний матрац з незалежним пружинним блоком, то ліжко потрібно купувати з гратами, що відрізняється більш щільним розташуванням вузьких ламелей. Необхідно враховувати, що кріплення ламелей до каркаса з каучуку роблять основу ліжка більш м'яким, однак це непомітно при використанні високого - більше 20 см матраца. Ламелі з бука більш міцні і пружні, березові і соснові підійдуть для дитини і людини середньої ваги. Людям з великою вагою і проблемами зі спиною і хребтом варто вибирати ортопедичні ліжка з можливістю регулювання жорсткості основи.