Як замінити моторне масло.

Заміна моторного масла - досить проста операція, яку може виконати будь автолюбитель самостійно. Масло міняють разом зі старим масляним фільтром, так як на його стінках залишається значна кількість відпрацьованих опадів.
Вам знадобиться
  • - новий масляний фільтр;
  • - моторне масло, відповідне для Вашого автомобіля;
  • - ємність для зливу старого масла;
  • - пристосування для відкручування масляного фільтра;
  • - ключ для відкручування зливного болта.
Інструкція
1
Купуйте підходящі для вашого автомобіля моторне масло і масляний фільтр. Висуньте щуп, що показує рівень моторного масла і відкрутіть пробку горловини. Це буде сприяти більш швидкому сливу масла після того, як ви відкрутіть зливний болт.
2
Зніміть захист на двигуні і підготуйте ємність для зливу відпрацьованого масла. Відкрутіть масляний фільтр, використовуючи спеціальне для цього пристосування. Відкрутіть за допомогою ключа зливний болт на піддоні і підставте ємність для зливу масла. Після повного зливу масла закрутіть назад зливний болт в піддон.
3
Змастіть гумову прокладку на новому фільтрі і закрутіть його в двигун. Залийте нове масло. Спочатку залийте 2,5-3 літри. Далі орієнтуйтеся на ризики щупа. Після досягнення необхідного рівня масла в піддоні закрийте горловину пробкою, засуньте назад щуп.
4
Заведіть машину. Після того, як зникне червоний індикатор на панелі, заглушите двигун і перевірте знову рівень масла. При необхідності долийте ще трохи олії до покладеного рівня.
Зверніть увагу
Якщо в процесі заміни масла ви виявили текти в двигуні, ні в якому разі не намагайтеся усунути несправність самостійно. Терміново зверніться на СТО. Можливо, знадобиться ремонт двигуна.
Корисна порада
При заміні масла не варто поспішати ставити захист двигуна на місце. Це потрібно для того, щоб перевірити двигун на наявність течі. Найкраще це робити при заведеній машині.