Як зробити авоську.

В радянські часи авоську носив із собою мало не кожен. Тому були свої причини. В епоху дефіциту всього і вся неможливо було знати заздалегідь, що вдасться купити в магазині. Звичні сучасному покупцеві поліетиленові мішки були розкішшю, тому мало сенс завжди мати при собі легку компактну сітку. Зараз авоська переживає нове життя. Вона використовується багато разів, її не треба утилізувати. Крім того, пов'язана з красивих сучасних матеріалів авоська може стати ефектним доповненням до літньої сукні.
Вам знадобиться
  • -50 г ниток «ірис» або бавовняною волосіні;
  • -челнок №2;
  • -плоский паличка довжиною 20 см і шириною 2 см;
  • -плоский паличка довжиною 20 см і шириною 8-12 см;
  • -веревка для допоміжної петлі і допоміжної нитки;
  • -гвоздь або гачок.
Інструкція
1
Підготуйтеся до плетіння. Необхідно запастися спеціальним човником і плоскою паличкою. Човник можна купити в деяких магазинах, що торгують товарами для риболовлі. Авоська плететься точно так само, як і рибальська мережа. При бажанні човник можна зробити і самим з шматка дерева. Довжина човника 20-25 см, середина його схожа на в'язальну спицю, а кінці розплющені і прорезани.Палочка нагадує шпатель, за допомогою якого дивляться горло. Чим ширше паличка, тим ширше буде комірка.
2
Намотайте нитки на човник. Їх має бути достатня кількість, щоб зв'язати з них більшу частину сітки. Водночас шар ниток не повинен бути набагато товщі розплющених частин човника, інакше його важко буде протягувати в осередку.
3
Прикріпіть до краю стола гачок або вбийте туди цвях. Можна скористатися і спинкою стільця, якщо у неї є тонкі виступаючі деталі. Відріжте сантиметрів двадцять тонкої мотузки і зв'яжіть мотузку в кільце. Кільце надіньте на цвях. Прив'яжіть до кільця кінець нитки від човника.
4
Візьміть човник в праву руку, а паличку - в ліву. Тримайте паличку горизонтально, великим, вказівним і безіменним пальцями лівої руки. Накладіть нитка з човника на паличку і обмотайте її навколо вказівного, середнього і безіменного пальців лівої руки. Підніміть нитка знизу вгору так, щоб вона охопила вказівні пальці обох рук. Перекиньте її на ліву сторону і притисніть до палички великим пальцем лівої руки.
5
Переведіть нитка вправо, до нижньої частини палички. Човник проведіть крізь вже наявну петлю з ниток. Охопите ниткою паличку і середній і безіменний пальці. Протолкніте човник вперед, просуньте його крізь допоміжну петлю. Тягніть нитка, поки вона не натягнеться і не зачепиться за мізинець. Тягніть нитку далі, звільняючи по черзі великий, середній і вказівний пальці. Натягніть нитку, підтягнувши паличку до допоміжної петлі. Вказівним пальцем притискайте нитка до палички. Зв'яжіть ще одну таку петлю.
6
Переверніть роботу і в'яжіть таким чином 25-29 рядів. У вас повинна вийти вузька довга смужка, осередки якої розташовуються в шаховому порядку. Висмикніть допоміжну петлю. Поверніть роботу горизонтально і простягніть шнур в осередку одного ряду (якщо вважати осередки поспіль, то вийде через одну). Нитка продергівалі ближче до осередків другого ряду. Зв'яжіть допоміжну нитку в петлю і знову підвісьте її на цвях.
7
В'яжіть дно авоськи. Сплетіть спочатку 2 ряди по 12-14 петель з одного боку сумки, Висмикніть шнур і Протягніть його в комірки, що залишалися вільними. Сплетіть 2 точно таких же ряду і з іншого боку. Розв'яжіть допоміжну петлю. При вив'язування першої петлі в кожному ряду паличку протягуйте в останню комірку попереднього ряду.
8
Складіть сітку вдвічі по шнуру. Одна частина вийшла довше іншої. Поверніть авоську так, щоб коротка частина опинилася перед вами. Вона стане дном авоськи.
9
Знову прив'яжіть допоміжний шнур до цвяха. Далі плетіть сітку по колу, надягаючи на паличку стільки осередків, скільки на ній поміщається. Плетіть авоську до потрібної довжини. В останньому ряду замініть паличку на більш широку і сплетіть ряд більш довгими осередками ..
10
Сплетіть ручки. У класичних авосек їх дві. Складіть нитку в 5-6 шарів потрібної довжини, додавши 4-5 см на кріплення з кожного боку. У місці кріплення зв'яжіть нитки основи ниткою від клубка. Візьміть основу в ліву руку, а клубок - в праву. Проведіть нитку від клубка над основою, охопите її, проведіть під основою і введіть спереду в вийшла петлю. Вийде щось на зразок петельного шва. Обв'яжіть таким чином всю ручку, потім зробіть другу Прив'яжіть ручки до сітки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wljChIziLWE
Зверніть увагу
Вузли, якими скріплюються осередки авоськи, можуть бути будь-якими. Головне, щоб вони були жорсткими і не розповзалися. Для авоськи можна використовувати кольоровий синтетичний шпагат.
Корисна порада
Для плетіння можна скористатися і човником для фріволіте, але він менш зручний. Їм краще плести мереживну декоративну сумку.Ручкі можна зв'язати гачком або сплести в техніці макраме.