Як знизити струм.

Багато електроприлади розраховані на певне (максимальне) значення сили струму . Якщо струм перевищить допустиме значення, то така апаратура може вийти з ладу. Щоб знизити струм є кілька нескладних способів, які полягають у послідовному підключенні з навантаженням активних або пасивних (баластних) опорів.
Вам знадобиться
  • автомобільна лампа розжарювання, зварювальний баластний резистор.
Інструкція
1
Для зниження зарядного струму під час зарядки автомобільного акумулятора від найпростішого зарядного випрямляча підключіть послідовно з ланцюгом заряду автомобільну лампу, яка буде виконувати роль баластного опору. Для цього припаяйте до висновків лампи два дроти, потім від'єднайте від акумулятора будь провід, що йде до зарядного пристрою. В розрив ланцюга підключіть лампу за допомогою припаяних до неї проводів. Підключаючи в розрив ланцюга різні по потужності лампи, змінюйте поточний в ланцюзі зарядний струм акумулятора.
2
Для зниження зварювального струму при електрозварювання із застосуванням найпростішого зварювального трансформатора, що не має в своєму складі ніяких регулюючих пристроїв, підключіть послідовно в ланцюг низької напруги спеціальний зварювальний баластний резистор, що представляє із себе металеву спіраль, виготовлену з матеріалу з високим питомим опором. Від'єднайте від клеми зварювального трансформатора зварювальний дріт з тримачем електроду. Підключіть один висновок баластного опору до цього ж висновку зварювального трансформатора.
3
Тепер, вставляючи кінець дроту з тримачем електродів між витків зварювального баласту, змінюйте загальний опір зварювального ланцюга, а значить і величину зварювального струму . Для зменшення зварювального струму переміщайте клему з проводом держателя електродів в бік, протилежний від підключеного до зварювального трансформатора висновку баластного резистора.
Зверніть увагу
Щоб уникнути ураження електричним струмом всі зміни в ланцюгах навантаження, підключення і відключення необхідних елементів проводите тільки при знеструмлених джерелах живлення.