Як виміряти плечі. Як міряти розмір плеча.

Одяг, безумовно, краще купувати разом з тим, хто її носитиме. Але це не завжди виходить. Наприклад, ви вирішили зробити сюрприз і купити стильний піджак або красиву куртку. Купувати щось «на глазок» ризиковано, особливо якщо річ дорога і якісна. Необхідно зняти мірки. Довжина плеча в цьому випадку має далеко не останнє значення. Ця мірка може знадобитися і в тому випадку, якщо ви в'яжете светр і вам треба розрахувати розмір пройми або реглана. Мірки плеча необхідно знати і для того, щоб змоделювати рукав у блузки або плаття, які ви шиєте.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Оцініть тип фігури. Фігура, залежно від типу постави, може бути нормальною, сутулої або перегібістая. В кожному випадку мірка знімається трохи інакше. У сутулої фігури плечі трохи нахилені вперед. Відповідно, середня лінія плеча буде теж трохи зрушена вперед. У людини з перегібістая фігурою плечі відкинуті назад, середня лінія плеча теж зміщена. При нормальній фігурі середня лінія плеча проходить точно посередині.
2
Знайдіть основу шиї. Воно знаходиться там, де середня лінія плеча стикається з шиєю. Поєднайте з цією точкою нульову позначку сантиметрової стрічки. Прокладіть сантиметрову стрічку по середній лінії до кінцевої точки плеча. Позначте точку на сантиметрової стрічці і запишіть результат.
3
Отриманою мірки достатньо для того, щоб куплена одяг не жала в плечах. Але якщо ви моделюєте плаття або блузку і хотіли б трохи приховати не дуже приємні особливості фігури, мірку можна змінити. При широких плечах можна трохи змістити пройму полички в сторону плеча, таким чином візуально зменшивши плечі . Якщо плечі вузькі і ви хочете їх збільшити, поступите навпаки. Збільште пройму, а відповідно, і довжину плеча. Для одягу з під плечі ками мірка буде трохи більше звичайної, в залежності від товщини під плечі ков.
4
При розрахунку реглана чинять інакше. Опустіть руку вниз. Подумки знайдіть точку на зовнішній стороні передпліччя строго навпроти пахвовій западини. Виміряйте відстань від цієї точки до основи шиї. Для реглана необхідно ще знати скіс плеча. Його вимірюють від пахвовій западини до ключичній кістки.
Корисна порада
Зменшувати або збільшувати довжину плеча можна не більше ніж на 1,5 см. Виняток становлять вироби зі спущеним плечем. В цьому випадку мірка збільшується залежно від бажаної ширини вироби.