Як подивитися формат файлу.

Щоб не завантажувати голову користувача комп'ютера зайвими подробицями, виробник ОС Windows в налаштуваннях за замовчуванням, зокрема, відключає відображення розширень файлів. Якщо необхідність бачити розширення все ж виникає (наприклад, щоб з'ясувати формат файлу), то користувачеві необхідно самостійно змінити відповідну установку ОС.
Інструкція
1
Запустіть Провідник Windows. Це можна зробити багатьма способами, наприклад, можна двічі клацнути ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі. Якщо його відображення відключено в налаштуваннях ОС, то можна, наприклад, відкрити Провідник через діалог запуску програм - натисніть клавіші CTRL + R, введіть команду explorer і клацніть кнопку "ОК". Є і ще більш швидкий спосіб - скористатися «гарячими клавішами» WIN + E.
2
Розкрийте розділ «Сервіс» в меню провідника і виберіть рядок «Властивості папки». Дістатися до властивостей папки можна і через «Панель управління» Windows. Вона запускається через головне меню ОС на кнопці «Пуск».
3
У вікні властивостей клацніть вкладку «Вид». Прокрутіть список «Додаткові параметри» до рядка «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів» і зніміть позначку в чекбоксі, розміщеному на її початку. Таким способом ви включите відображення розширення для всіх файлів, а по розширенню зможете визначати і їх формат и.
4
Якщо вам необхідно з'ясувати формат будь-якого системного файлу, то в цьому ж списку знайдіть рядок «Приховувати захищені системні файли (рекомендовано)» і зніміть позначку в Зіставлення їй чекбоксі. Крім цього потрібно поставити мітку навпроти рядка «Показувати приховані файли і папки».
5
Натисніть кнопку «OK», щоб зафіксувати зроблені в настройках системи зміни.
6
Якщо дізнавшись описаним способом розширення потрібного файлу, ви не зможете самостійно визначити його формат , то скористайтеся довідковими службами цього профілю в інтернеті. Наприклад, на сайті open-file.ru наберіть розширення файлу в поле під написом «пошук розширення на сайтi» в правому верхньому кутку головної сторінки і натисніть клавішу Enter. Ваш запит буде відправлений на сервер і його скрипти повернуть таблицю з посиланням на опис формат а файлів із зазначеним розширенням.