Як знайти прискорення тіла.

Для знаходження прискорення тіла включіть секундомір на початку відрізка шляху і засічіть його швидкість, після чого засічіть швидкість в кінці відрізка шляху і вимкніть секундомір. Потім різниця початкової і кінцевої швидкості в метрах в секунду поділіть на час, за який вона змінювалася в секундах. Прискорення також знаходиться через відстань, яку пройшло тіло.
Вам знадобиться
  • секундомір, рулетка, спідометр або радар для визначення швидкості, акселерометр.
Інструкція
1
Визначення прискорення через зміну швидкості і времяС допомогою спідометра або радара виміряйте миттєву швидкість тіла на початку шляху в метрах в секунду, одночасно включивши секундомір. Через деякий проміжок часу, знову виміряйте миттєву швидкість і вимкніть секундомір, отримавши час, за який відбувалася зміна швидкості. Після цього знайдіть різницю кінцевої і початкової швидкості, а вийшло число поділіть на значення часу. Результатом буде середнє значення прискорення в метрах на секунду в квадраті.
2
Визначення прискорення без секундомераС допомогою рулетки або іншим способом, наприклад, лазерним далекоміром, виміряйте довжину шляху в метрах, яке пройшло прискорюване тіло, заміривши його миттєві швидкості в метрах в секунду на початку і в кінці досліджуваного відрізка шляху за допомогою спідометра або радара. Після цього зведіть початкову і кінцеву швидкість в другу ступінь і від другого ступеня кінцевої швидкості відніміть другу ступінь початкової швидкості, поділіть її на довжину шляху і число 2. У результаті отримаєте значення середнього прискорення на даній ділянці шляху.
3
Визначення прискорення при русі зі стану покояЕслі тіло починає рух зі стану спокою, виміряйте рулеткою довжину шляху, який воно пройшло і час, за який відбулося це рух, відповідно, в метрах і секундах. Потім довжину шляху потрібно помножити на число 2 і поділити на значення часу, зведена в другу ступінь. В результаті отримаєте значення прискорення.
Корисна порада
За допомогою акселерометра визначається миттєве значення прискорення. У всіх випадках враховуйте, що якщо прискорення позитивне, тіло збільшує швидкість, якщо негативне - зменшує.