Як видалити штукатурку.

Одним з найбільш довговічних будівельних покриттів є штукатурка. Донедавна нанесення штукатурки вважалося одним з чорнових етапів обробки будівлі всередині або зовні. Сучасні технології познайомили споживачів і з декоративною штукатуркою. Повне або часткове видалення старої, відволожилася або відстала від стіни штукатурки є одним з основних пунктів ремонтних робіт.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - молоток і зубило;
  • - слюсарний шабер;
  • - цикля;
  • - респіратор.
Інструкція
1
Огляньте стан штукатурки на тій стіні, яку вам належить відремонтувати. Якщо цілісність штукатурки порушена в багатьох місцях, штукатурка відволожилася, на ній є плями і патьоки, то можна спробувати видалити основну частину штукатурки зі стіни. Не завжди доцільно видаляти всю штукатурку повністю, можна спробувати відремонтувати штукатурку на окремо взятих, нехай навіть досить великих фрагментах стіни.
2
Почніть з видалення штукатурки в невеликих тріщинах. Це доцільно робити в тому випадку, якщо загальний стан штукатурки на стіні вас цілком влаштовує. Для цього візьміть масивний ніж і розшийте їм тріщину в ширину і в глибину доти. Поки штукатурка легко відділяється від стіни, але не менше, ніж на півсантиметра. Потім цю тріщину можна знову закрити штукатурним розчином, вирівнявши його врівень зі старою штукатуркою.
3
Візьміть молоток і зубило або слюсарний шабер (можна і простий шпатель, якщо штукатурка на стіні тримається зовсім погано). З їх допомогою починайте механічно сколювати стару штукатурку зі стіни. Починайте робити це з тих місць, де вона тримається найгірше, поступово збільшуючи очищаемую площу. Якщо в якийсь момент штукатурка перестає легко відходити, роботу можна в цьому місці призупинити, намагаючись надати очищеному ділянці форму з рівними краями без різких кутів. Така ділянка стіни, очищений від старої штукатурки, також можна буде потім заново заштукатурити. Цим способом зазвичай вдається зняти максимум старої штукатурки.
4
В тому випадку, якщо необхідно очистити стіну повністю, а залишилися ділянки, які ви не змогли видалити механічно, спробуйте скористатися будівельним термофеном, якщо у вас є така можливість.
5
Скористайтеся цикль, якщо ваше завдання - видалення декоративної штукатурки. Якщо стіна обшита гіпсокартоном, будьте дуже обережні - знімайте штукатурку пошарово, а потім ретельно видаліть зі стіни залишки декоративної штукатурки чистою вологою тканиною.
Корисна порада
Використовуйте в роботі респіратор - дрібна пил, особливо при роботі з цикль, утруднює дихання і може викликати алергічну реакцію.
Щоб прибрати стару штукатурку зі стін, необхідно, попередньо обстежити всю поверхню і переконатися чи варто знімати повністю штукатурку або достатньо видалити зі стін тільки потребують ремонту місця. Приготуйте необхідний інструмент для роботи, ми підкажемо як правильно убать штукатурку .
Вам знадобиться
  • скребок, шпатель, молоток, можливо, інший підручний інструмент, окуляри для захисту очей, рукавиці та спецодяг
Інструкція
1
Візьміть молоток і обстукаєте всю поверхню робочої зони. Штукатурка, яка тримається слабо, повинна легко розтріскатися і відпасти. Потім візьміть скребок і зачистите стіни.
2
Якщо штукатурка тримається на поверхні дуже міцно і не відвалюється від ударів молотком, то слід зволожити робочу поверхню.
3
Для зволоження внутрішніх стін (щоб не залити водою кімнату), візьміть відро води з ганчіркою або щіткою і, намачівая ганчірку (щітку), рясно змочіть не відстають штукатурку (можна провести процедуру кілька разів ).
4
Дайте час для того, щоб штукатурка намокла і розм'якшилася. Після цього знову, постукуючи молотком, спробуйте відбити її зі стіни (намокла штукатурка відвалиться набагато легше).
5
Після того, як основна маса штукатурки знята, вам залишиться тільки зачистити стіну скребком і грубою щіткою.