Як знайти відносну вологість повітря.

Для визначення відносної вологості повітря дізнайтеся реальний тиск або щільність пара при даній температурі, поділіть на значення тиску насиченої пари при даній температурі, яке можна знайти в таблиці і помножте на 100%. Також відносну вологість повітря можна знайти в залежності від різниці показань сухого і вологого термометрів або зміни довжини волоса залежно від вологості.
Вам знадобиться
  • два однакових термометра, шматочок марлі, волосяний психрометр, Психрометричний таблиця і таблиця визначення точки роси.
Інструкція
1
Визначення відносної вологості через точку росиІзмерьте температуру повітря і за допомогою таблиці визначте тиск насиченої пари при даній температурі. Після цього відберіть пробу повітря і охолоджуйте її, постійно контролюючи температуру, поки водяна пара в ньому не почне конденсуватися, утворюючи росу. Виміряйте температуру в цій точці і за допомогою таблиці визначте тиск насиченої пари. Він дорівнюватиме реальному тиску пара при вихідній температурі. Після цього поділіть тиск насиченого пара, отриманого при охолодженні, на тиск насиченого пара при даній температурі, а результат помножте на 100%. Результатом буде відносна вологість в процентах.
2
Визначення відносної вологості двома термометраміВозьміте два однакових термометра. Краще підійдуть рідинні ртутні термометри. На пляшечку з робочою рідиною одного з них намотайте марлю, після чого рясно змочіть її водою. Почекавши якийсь час, зніміть показання з термометрів в градусах Цельсія. Після чого знайдіть різницю температур на вологому і сухому термометрі, показання вологого термометра будуть або такими ж, або нижче, ніж сухого. В психрометрический таблиці знайдіть стовпець показань сухого термометра і знайдіть найбільш близьке до того, що показало вимір. Потім по рядку знайдіть значення, яке відповідає розрахованої різниці показань сухого і вологого термометрів, в комірці буде відносна вологість повітря в процентах.
3
Визначення відносної вологості волосяним гігрометромПоскольку кінський волос змінює свою довжину в залежності від вологості повітря , натягніть його і приєднаєте до чутливого динамометру. За силою натягу можна визначати відносну вологість повітря . Дане вимір буде найменш точним.
Корисна порада
При розрахунках тиск насиченого пара можна замінити на його щільність, на результат це не вплине.
Вологість показує, яка кількість парів води міститься в повітрі. Важливим екологічним показником середовища є відносна вологість. Якщо вона приймає занадто низькі або надто високі значення, людина швидко втомлюється, погіршується його сприйняття, пам'ять і самопочуття.
Інструкція
1
Вологість буває абсолютною і відносною. Абсолютна вологість f показує реальну кількість водяної пари по масі, яке знаходиться в одному кубічному метрі повітря. Щоб знайти абсолютну вологість повітря, розділіть масу пара до загального обсягу вологого повітря. Одиниці виміру - грам на метр кубічний, г/м?.
2
Існує поняття максимальної абсолютної вологості при фіксованій температурі. Справа в тому, що щільність водяної пари не може збільшуватися до нескінченності, в певний момент настає термодинамічна рівновага. Це такий стан системи, при якому макроскопічні параметри, такі як температура, об'єм, тиск, ентропія, постійні в часі. Ці величини коливаються біля своїх середніх значень, якщо система максимально ізольована від впливів зовнішнього середовища.
3
Отже, при настанні термодинамічної рівноваги між парою і повітрям кажуть, що повітря насичене парою. Вологість повітря, насиченого парою, і є максимальною. Її називають також кордоном насичення. Вона вимірюється теж в г/м ?. Можна позначити її за F.
4
Щоб визначити відносну вологість повітря, знайдіть відношення абсолютної вологості до максимальної:? = F/F. Той же результат буде отриманий, якщо розділити тиск пара на тиск насиченого пара. Відносна вологість - безрозмірна величина, може записуватися в процентах.
5
Насичення повітря паром залежить від температури. Та температура, при якій дана кількість водяної пари насичує повітря, називається точкою роси. При досягненні цієї температури з'являється конденсат, або, іншими словами, випадає роса. Взагалі, чим вище температура, тим більше пара потрібно для насичення повітря.
Корисна порада
Живі організми страждають від сухості повітря і починають хворіти. У рослин висихають листя, у людей лущиться шкіра і сверблять очі. Для підтримки нормального рівня вологості в приміщеннях використовуються зволожувачі.