Як мити паркет.

Паркетна стать - це не тільки красиво і престижно, за ним по суті зовсім нескладно доглядати. Догляд за сучасним аналогом паркету, паркетної дошкою, ще простіше. Досить використовувати декілька нехитрих прийомів, і паркетна підлога буде радувати вас багато років.
Вам знадобиться
  • - м'яка тканина;
  • - тепла вода;
  • - засоби по догляду за паркетом.
Інструкція
1
Налийте у відро трохи теплої води. Додавання в неї миючих засобів не потрібно. Якщо всі підлоги у вашому будинку паркетні, то нехай відро під час прибирання стоїть у ванній, якщо покриття коридору допускає прямий вплив вологи, можете помістити відро там. Це умова необхідно тому, що паркет не виносить тривалого впливу води.
2
Візьміть м'яку ганчірку для підлоги, яка добре віджимається. Вимийте ваш підлогу теплою водою, сильно віджимаючи при цьому ганчірку. Заливання паркетної підлоги водою не можна допускати. Це загрожує розсихання і випаданням паркетних плашок, а також може привести до скрипу паркету.
3
Виявивши на паркетній підлозі пляма або інше сильне забруднення, скористайтеся мильним розчином, змочивши їм ганчірку і протерши нею пляму, відразу витерши це місце насухо. Якщо пляма в цьому випадку не відійшло, використовуйте спеціальний засіб для виведення плям для паркетної підлоги.
4
Просушите підлогу. Потім, залежно від того, чим покритий ваш паркет - паркетним маслом або лаком, скористайтеся поліролью або мастикою для підлоги. Натріть ваш підлогу мастикою спеціальною щіткою в тому випадку, якщо паркет покритий спеціальним маслом. Якщо у вашому будинку є підлоготер, рівномірно втирайте мастику в паркетні плашки. Потім можна домогтися ще більшого блиску, заполірована мастику фетром. Періодично натираючи ваш паркет воском за допомогою натирача, ви продовжуєте життя своєї статі. Лаковані підлоги натираються поліролью для паркету м'якою тканиною до блиску.
Зверніть увагу
Якщо ваш паркет недавно залакованими, то протягом двох тижнів його вологе прибирання не рекомендована, а при використанні пилососа зверніть увагу на те, що він не повинен мати дряпаючих деталей, а його щітка повинна бути досить м'якою.
Корисна порада
Крім миття підлоги, підтримувати чистоту паркету можна за допомогою пилососа. Природно, використання миючого пилососа для паркетної підлоги виключено.
Одне з найбільш екологічних і красивих підлогових покриттів - це паркет. Він виглядає однаково стильно і в діловому кабінеті, і в інтер'єрі спальні. Щоб зберегти паркетне покриття гладким і елегантним на довгі роки, потрібно правильно за ним доглядати.
Вам знадобиться
  • - м'які засоби для миття паркету;
  • - м'яка щітка, фетрові ганчірки;
  • - мастика;
  • - електронатирач.
Інструкція
1
Мийте паркетну дошку не частіше одного - двох разів на рік, використовуючи при цьому теплу чи воду. Пам'ятайте, що гаряча вода, також як і тривалий вплив вологи можуть пошкодити і деформувати плашки, паркет вздуется.
2
Регулярно протирайте підлогу добре віджатою ганчіркою, в воду при цьому додавайте спеціальні м'які засоби для миття паркету. Не використовуйте звичайні засоби для миття підлоги, тому що вони занадто їдкі і здатні пошкодити лакове покриття.
3
Коли паркет висохне, натріть його мастикою на скипидарною або водорозчинній основі за допомогою м'якої щітки (мастика додасть підлозі блиск і гладкість, оновить покриття). Можна також натерти підлогу електрополотером зі обертової щетиною, а потім відполірувати фетровому тканиною. Раз в тиждень натирайте паркет воском.
4
Якщо паркет щойно поклали, доглядайте за ним ще більш дбайливо. Першу вологе прибирання проведіть тільки через два тижні після лакування. Врахуйте, що пересувати і ставити меблі також можна тільки через два тижні після монтажу.
5
При догляді за паркетом враховуйте склад лаку. Особливо дбайливого поводження вимагає покриття з лаку на водній основі. Пам'ятайте, що паркет, покритий масляним лаком, має відкриті пори, і важливо не допускати заливання такої підлоги водою. Як тільки вода потрапила на паркет, відразу протріть його ганчіркою і дайте просохнути.
6
Сліди від собачих і котячих лап, від брудного взуття відразу періть вологою м'якою ганчіркою. Щоб видалити сильні забруднення, використовуйте спирт або бензин. Нанесіть невелику кількість на м'яку фетровий ганчірку й обережно протріть залишки жиру, чорнила, крему для взуття та інші можливі забруднення.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб бруд і пісок прибиралися вчасно, оскільки вони діють на лаковане покриття як терка, дряпаючи і пошкоджуючи гладку поверхню.
Корисна порада
Біля входу в будинок обов'язково покладіть килимок, щоб вся грязь залишалася на ньому. Ніжки меблів оклейте фланеллю, фетром або м'яким повстю. Якщо на паркеті лежить килим, частіше вибивайте його, видаляючи пісок і пил, які натирають паркет і позбавляють його блиску.