Вітамін А: Як його приймати.

Вітамін А - це жиророзчинний вітамін, який здатний синтезуватися в організмі з каротину і каротиноїдів. Він необхідний для нормального зору, красивого кольору обличчя і шкіри, для стимуляції активності імунної системи.
Інструкція
1
Приблизна норма вітаміну А для чоловіків становить 1000 мкг в день, а для жінок - 800 мкг в день. По можливості віддавайте перевагу вживанню вітаміну А в продуктах з високим його вмістом, а не приймайте таблетки.
2
Вітамін А можна отримувати в двох різних формах: через джерела тваринного походження - вершкове масло, жовтки яєць, і через продукти рослинного походження - так морква містить бета-каротин, який в організмі перетворюється в вітамін А.
3
Приймати вітамін А в препаратах варто тільки у випадку виникнення його гострого дефіциту, який не виходить усунути за допомогою зміни раціону. Робити це бажано під наглядом лікаря. Якщо це неможливо, то ні в якому разі не можна перевищувати дозу - це може бути небезпечно. Організм не зможе самостійно вивести надлишок, і він буде накопичуватися в печінці.
4
Вітамін А, що міститься в яловичої печінки, вершковому маслі, олії з печінки тріски і жовтках, при заморожуванні цих продуктів частково руйнується, тому вживати їх бажано свіжими.
5
Якщо ви все-таки вирішили приймати вітамін А у формі лікарського препарату, то робити це краще під час їжі. Можна ковтати капсули цілком, або змішувати їх вміст з їжею. Препарат в рідкій формі можна змішати з соком.
6
Для заповнення дефіциту вітаміну А, випити пару таблеток один раз недостатньо. Препарат потрібно приймати регулярно, роблячи перерви на кілька днів. При цьому варто врахувати, що аспірин, проносні і снодійні засоби ускладнюють засвоєння багатьох вітамінів, у тому числі вітаміну А.
7
Якщо після тривалого прийому вітаміну ви виявите запаморочення, сильні болі в животі, подразливість, помаранчевий відтінок шкіри і нудоту - негайно зверніться до лікаря.
8
Вітамін А засвоюється організмом більш ефективно, якщо одночасно з ним ви приймаєте вітаміни групи В, С, Е, а також мінерали: кальцій, цинк, фосфор, магній.
9
Алкоголь навіть у незначних кількостях руйнує вітаміни групи А, калій, цинк і кальцій. Практично повністю руйнується вітамін і під впливом нікотину.
Вітамін А, або ретинол, необхідний для нормальної життєдіяльності організму. Його нестача призводить до порушень зору, інфекційних уражень шкіри та органів дихання та інших серйозних проблем.
Інструкція
1
Слід пам'ятати про те, що організм легше і повніше засвоює вітамін А в його природних формах, тому слід збільшити в денному раціоні кількість містять ретинол продуктів. Кращими його джерелами є риб'ячий жир і печінка, в досить великій кількості він міститься у вершковому маслі, незбираному молоці, вершках і яєчних жовтках.
2
Вітамін А досить повільно накопичується в організмі і так само повільно виводиться. Якщо лікар діагностував недолік ретинолу, то швидко заповнити його запас звичайними продуктами не вийде. В цьому випадку слід додатково приймати його лікарські форми.
3
Ретинол випускається в самих різних лікарських формах, починаючи від таблеток і закінчуючи розчином для ін'єкцій. У найбільш важких випадках, коли потрібне швидке збільшення кількості вітаміну А в організмі, застосовуйте внутрішньом'язові ін'єкції. Цей спосіб дозволяє в найкоротші терміни доставити препарат в кров.
4
У менш важких випадках використовуйте краплі, драже, таблетки і т.д. Однією з найбільш зручних лікарських форм ретинолу є капсули. Одна капсула містить 33 тисячі МЕ вітаміну А, лікар може призначити від однієї до кількох капсул на день.
5
Щоб отримати від прийому вітаміну максимальний лікувальний ефект, слід точно дотримуватися рекомендацій з його прийому. А саме, приймати його треба строго два рази на добу, через 10-15 хвилин після їди. Дози залежать від конкретного захворювання і його тяжкості. Наприклад, при авітамінозах легкого та середнього ступеня дорослим призначають по 33 тисячі МЕ/добу. При захворюваннях шкіри доза для дорослих збільшується до 50-100 тисяч МО/добу, для дітей ці показники повинні бути нижче в 5-10 разів.
6
Для профілактики авітамінозу також використовуються певні дози. Для жінок рекомендована кількість становить 2300 МО на день, для чоловіків - 3000 МО. Враховуючи, що ретинол є жиророзчинних вітаміном і повільно виводиться з організму, не перевищуйте рекомендованих лікарем дозувань, тому що надлишок вітаміну А так само шкодить здоров'ю, як і його недолік.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QPlghqhT344