Як дізнатися масу тіла.

Для підрахунку маси виміряйте величину сили, що діє на тіло, потім розрахуйте його прискорення, після чого розділіть величину сили на прискорення і отримаєте значення маси. При наявності еталона маси змусьте взаємодіяти ці тіла і за отриманими даними визначте масу, тобто порівняйте еталонну і невідому масу на важільних терезів.
Вам знадобиться
  • спідометр, дві однакові візки, набір гир, ваги важелів.
Інструкція
1
динамометрична вимір маси тіла За допомогою пружинного динамометра виміряйте величину сили, що діє на тіло. Отриману величину (в Ньютона) розділіть на величину прискорення вільного падіння (9,81). Результатом буде значення маси в кілограмах. В тому випадку, коли тіло починає рух зі стану спокою, за допомогою динамометра замірте діючу на це тіло силу, після чого виміряйте довжину пройденого тілом шляху і величину кінцевої швидкості. Величину сили помножте на величину пройденого відстані в метрах, потім помножте на 2, і цей результат розділіть на величину кінцевої швидкості в квадраті. В результаті отримаєте масу тіла в кілограмах.
2
Порівняння маси тіла з масою еталонаСтянутую ниткою до форми підкови пружну металеву смужку помістіть між двома однаковими за вагою візками. Тіло, величину маси якого необхідно виміряти, помістіть на одну з цих візків. Поставте візки на горизонтальну і рівну поверхню. Потім обріжте нитка - смужка, распирающая візки, розпрямиться і штовхне їх в різні боки. Заміряйте пройдене візками відстань. Після цього помножте масу порожній візки на відстань, пройдену візком з вимірюваним тілом. Отримане в результаті множення число розділіть на пройдене порожній візком відстань. Для отримання маси вантажу відніміть від цього результату масу порожній візки.
3
Вимірювання маси тіла взвешіваніемУравновесьте ваги важелів за допомогою регулювальних гайок. Після чого покладіть вимірюваний тіло на чашу ваг. Потім знову уравновесьте ваги, додаючи на протилежну чашу терезів еталонні гирі. Після врівноваження підрахуйте сумарна вага лежачих на чаші терезів гирьок. Результатом буде маса тіла в кілограмах.