Як відновити дані з жорсткого диска.

Напевно з вами коли-небудь відбувалася така неприємна ситуація, як втрата потрібних даних з жорсткого диска. Таке може статися з різних причин - форматування диска, збій системи, випадкове видалення і так далі. Від втрати даних не застрахований ніхто, тому потрібно завжди бути готовим до подібної ситуації. Крім створення резервних копій файлів необхідно вміти, в разі необхідності, відновлювати втрачені дані з жорсткого диска. Існує кілька способів цього відновлення, і в даній статті ви знайдете інструкцію про те, як вам відновити втрачені файли.
Вам знадобиться
  • - програма R-Studio
Інструкція
1
Виберіть програму, за допомогою якої будете робити відновлення. При відновленні файлових систем FAT32, NTFS, EXT2, EXT3, UFS найзручніше використовувати програму R-Studio.
2
Скачайте і інсталюйте обрану програму на свій комп'ютер. Пам'ятайте, що встановлювати програму потрібно не на той диск, дані з якого ви хочете відновити, а на якийсь інший. Припустимо, ви вирішили скористатися програмою R-Studio. Після установки запустіть програму з адміністративними правами. Зліва ви побачите список підключених до системи накопичувачів. Якщо ви натиснете по якомусь з пунктів списку, то побачите стан накопичувача або розділу і його властивості. Виберіть потрібний вам накопичувач.
3
Налаштуйте параметри сканування. Для цього в списку «File Systems» зніміть галочки з деяких пунктів, якщо це необхідно. Якщо пошкоджена таблиця розділів і логічні диски не відображаються, то обмежте область сканування розділом, дані з якого вам потрібно відновити.
4
Тепер натисніть кнопку «Scan» і запустіть, тим самим, сканування. Цей процес може зайняти досить тривалий час, якщо сканувати потрібно великий обсяг інформації. Після закінчення перевірки перегляньте результати. Зеленим кольором будуть виділені хороші варіанти, жовтим - сумнівні, а червоним - погані. Якщо поганих варіантів більше, то краще перейдіть до функції «RawRecovery». Виберіть потрібний вам варіант і натисніть «Open Drive Files».
5
Зачекайте, поки програма завершить процес побудови древа каталогів. В каталозі «Root» перебуватиме коренева файлова система. Галочками позначте ті файли, які ви хочете відновити. Натисніть кнопку «Recover Marked». У тому випадку, якщо ви вирішили відновити всю знайдену інформацію, просто натисніть «Recovery». Виберіть, де зберегти відновлених файлів, натисніть «ОК».
6
Дочекайтеся завершення процесу. Все, тепер ваші дані відновлені.
Зверніть увагу
Якщо ваша файлова система не підтримується програмою R-Studio, то скористайтеся такими продуктами, як Quick Recovery або StellarPhoenix. Алгоритм роботи з іншими програмами по відновленню не буде сильно відрізнятися від даного.
Файлова система RAW - це такий запис у властивостях логічного диска , при якій він не відкривається або вимагає форматування. Це відбувається при руйнуваннях структури файлової системи, наприклад, такий як FAT або NTFS. При цьому RAW не є типом файлової системи (ФС) логічного диска . Файлову систему RAW не можна перетворити в NTFS, але можна легко зробити відновлення всіх зберігалися на диску файлів.
Вам знадобиться
  • - програма для відновлення файлів
Інструкція
1
Визначте, чи дійсно файлова система перетворилася в RAW. Для цього зайдіть в «Мій комп'ютер», клікніть по значку диска правою кнопкою мишки, виберіть пункт меню, що випадає «властивості».
2
Подивіться, що записано в рядках «тип» і «файлова система». Якщо тип «Локальний диск», а файлова система RAW - це означає, що ваш диск потребує відновлення. Для відновлення потрібно використовувати програми для відновлення файлів, такі як Easy Recovery Pro, File Recovery Pro, Recover4all Professional, RecoverMyFiles, Recuva та інші різні програми. Врахуйте, що файлова система RAW блокує доступ до структури диска через неправильні значень геометрії логічного розділу в таблиці розділів, часткових руйнувань в завантажувальному секторі файлової системи або через руйнування структури головної файлової таблиці MFT. При цьому все зберігаються файли залишаються з диска , якщо його не форматувати. Якщо все ж форматування було вироблено, необхідно при відновленні користуватися глибоким методом відновлення.
3
Встановіть програму відновлення файлів на комп'ютер. Для швидкого поверхневого відновлення рекомендується використовувати такі прості програми, як Recuva. Якщо вони не справляються, тоді потрібно використовувати професійні програми.
4
Виберіть потрібний для відновлення диск в програмі. Виберіть пункт «знайти всі видалені файли» і дочекайтеся, поки програма знайде всі видалені файли.
5
Виберіть пункт меню «відновити все» і потім виберіть папку для відновлення. Вона повинна знаходиться на будь-якому диску, крім відновлюваного.
6
Дочекайтеся завершення відновлення файлів, потім відкрийте папку і отсортируйте відновлені файли за тек. Для роботи із зображеннями може допомогти програма, яка виконує сортування по exif-записам у графічному файлі. Сортування проводиться за датою виконання знімка.
Зверніть увагу
Позитивна відповідь на питання про форматування може привести до складнощів у відновленні. Диск не можна відновити з вихідною структурою, але можна легко відновити всі зберігалися на ньому файли.
Корисна порада
Чи не виконуйте форматування диска до його відновлення.