Як знайти потужність.

Потужність - це фізична величина, яка дорівнює відношенню роботи, виконуваної за деякий проміжок часу, до цього проміжку часу. Вона вимірюється у ВАТ; джоулях, ділених на секунду; кінських силах. Потужність буває чотирьох видів: миттєва, активна, реактивна і повна. Потужність ю володіють: потужний електродвигун, потужний вибух. При купівлі якогось приладу обов'язково потрібно знати його потужність. Наприклад, потужність котла для розрахунку опалення.
Вам знадобиться
  • Ватметрів, фазометр, амперметр, вольтметр, калькулятор.
Інструкція
1
Миттєва потужність. Щоб її знайти, перемножте миттєві значення напруги і сили струму на якій-небудь ділянці електричного кола. Якщо ділянка ланцюга містить резистор з електричним опором, то миттєва потужність дорівнює добутку миттєвого значення сили струму на цій ділянці ланцюга в квадраті на електричний опір даного резистора або приватному миттєвого значення напруги в квадраті до опору.
2
Активна потужність - це середнє за період значення миттєвої потужності. Щоб її знайти, помножте діючі значення напруги і струму на косинус кута зсуву фаз між ними.
3
Реактивна потужність - це величина, яка характеризує навантаження, створювані в електротехнічних пристроях коливаннями енергії електромагнітного поля в ланцюзі синусоїдального змінного струму. Щоб її знайти, помножте діючі значення напруги і струму на синус кута зсуву фаз між ними.
4
Повна потужність. Щоб її знайти, перемножте діючі значення періодичного електричного струму в ланцюзі і напруги на її затискачах. Для цього визначте силу струму за допомогою амперметра, а напругу за допомогою вольтметра.
5
Також щоб визначити потужність електричного струму або електромагнітного сигналу, скористайтеся таким вимірювальним приладом як ватметр. А такий електровимірювальний прилад, як фазометр допоможе вам визначити кут зсуву фаз між двома змінними періодично електричними коливаннями, наприклад, в трифазній системі електропостачання. І тоді вам не складе труднощів знайти саму потужність.
6
Пам'ятайте! При визначенні потужності будьте гранично обережні з усіма електричними приладами, які знаходяться в ланцюзі, підключайте ланцюг правильно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=waSPR2oGOI4
Корисна порада
Говорячи про потужність яких-небудь пристроїв, ми повинні пам'ятати, що вона в них обмежується номінальними і максимальними значеннями струму і напруги, а ці обмеження вже залежать від матеріалу, робочих частот, технології виготовлення тощо.