Як навчитися думати швидше і запам'ятовувати краще.

Як відомо, людина активно використовує лише 10 відсотків власного потенціалу. Тим часом, постійна робота над собою, активна розумова діяльність і прагнення до мети можуть значно збільшити цю цифру.
Інструкція
1
Займайтеся спортом. Під час фізичної активності до головного мозку починає надходити кров, насичена киснем. Так, ранкова зарядка не тільки допоможе розім'яти м'язи після нічного сну, але й активізує мозкову діяльність. Для цього достатньо елементарних вправ: стрибків, присідань, нахилів і потягувань.
2
Харчуйтеся правильно. Для успішної розумової роботи організм потрібно отримувати достатню кількість вітамінів. Також повноцінний раціон повинен включати в себе продукти, що містять залізо та фолієву кислоту. Щодня варто вживати в їжу пісне м'ясо, рибу, картоплю, запечена в мундирі, житній хліб, вівсяну або гречану кашу, молоко, йогурт, банани, яблука, волоські горіхи.
3
Визначте свій тип пам'яті. Бувають люди, які можуть швидко запам'ятати текст, тільки після складання плану, конспекту або ментальної карти. Цей тип пам'яті називається моторним. Деяким щасливчикам досить лише уважно і вдумливо прослухати інформацію, і вони вже готові відтворити її. Це пам'ять слухова. І третій тип - зорова пам'ять, володіючи якою людина запам'ятовує прочитаний чи проглянутий матеріал. Визначивши свою приналежність до того чи іншого типу, набагато легше справлятися з запам'ятовуємо великих обсягів інформації.
4
Володійте руками. Обома. Якщо ви правша, то спробуйте чистити зуби, розчісуватися і малювати лівою рукою. Якщо лівша - то навпаки. Поступово ускладнюйте завдання. Таким чином активізується робота обох півкуль мозку.
5
Нові маршрути. Відвідайте місця, де ще не доводилося бувати або куди давно не виходило вирватися. Це може бути і новий супермаркет в іншому районі міста, і парк розваг, який не вдавалося відвідати з часів далекого детства.Кроме того, змініть звичні маршрути, шукайте нові шляхи на роботу, навчання, в магазин. Нехай вони займають більше часу, але це чергова задача для мозку.
6
Відкиньте стереотипи! Особливо, в спілкуванні з іншими людьми. Постійно перебуваєте в пошуку відповідей, які не оброблялися заїждженими фразами. Постійний контроль розмови не тільки стимулює активність мозку, але і тренує креативне мислення.
7
Вивчайте мови. Це прекрасно розвиває пам'ять. Крім того, при вивченні іноземної мови, поліпшується здатність мислити асоціативно і послідовно, розкладати факти в голові «по поличках».
8
Номери телефонів набирайте по пам'яті. У століття мобільного зв'язку, коли номери друзів і колег зберігаються в пам'яті стільникового, мало хто знає хоча б третю частину з них напам'ять. Тим часом, запам'ятовування чисел - одне з найскладніших і в той же час найбільш продуктивних способів розвитку пам'яті. Крім того, зламаний телефон перестане здаватися глобальною проблемою.
9
Аналізуйте прожитий день. Перед сном, вже закінчивши всі справи, продумайте все, що відбулося за день. Постарайтеся згадати все, аж до незначних подій і дрібниць. Що важливе було зроблено? І що, навпаки, відкладено? Чого слід радіти? Про що каятися?