Як робити куб з паперу.

Для деяких ігор і головоломок потрібні невеликі кубики . Зрозуміло, можна купити їх в готовому вигляді і обклеїти кольоровим папером. Але якщо таких кубиків під рукою немає, можна змайструвати їх своїми руками. Для виготовлення саморобних кубиків знадобиться щільний папір або тонкий картон.
Вам знадобиться
  • Щільна папір, тонкий картон, олівець, лінійка, ножиці, клей
Інструкція
1
Підготуйте щільний папір (малювальну або креслярську), ватман або тонкий картон. Також знадобиться більш щільний картон для каркаса, клей, ножиці.
2
Виготовте шаблон. Для цього накресліть на аркуші звичайного паперу розгортку куба. Для початку виберіть розмір кубика (довжину ребра). Припустимо, це 40 мм. Накресліть на папері в ряд чотири квадрата зі стороною 40 мм, щоб вони примикали один до іншого.
3
Вгору і вниз від другого за рахунком квадрата побудуйте ще по одному кубику. В результаті у вас повинна вийти розгортка з шести квадратів, які в складеному стані утворюють боку кубика.
4
По краях трьох квадратів накресліть клапани шириною 5-7 мм. Зріжте у них куточки. За формою клапани повинні нагадувати трапецію. Ці додаткові елементи знадобляться для з'єднання сторін кубика і посадки їх на клей.
5
Виріжте отриманий шаблон за допомогою ножиць. Тепер з використанням такої «матриці» ви можете зробити скільки завгодно однакових за розміром кубиків.
6
Накладіть шаблон на щільний папір і акуратно обведіть по контуру. Виріжте ножицями майбутній кубик. До ліній згину із зовнішнього боку розгортки прикладіть лінійку і тупою стороною ножиць проведіть по ним, трохи прим'яв папір. Це потрібно для того, щоб було легше зігнути боку кубика.
7
З тонкого картону підготуйте каркас. Його також слід зробити за шаблоном, щоб він відповідав розмірам кубика, тобто шаблон каркаса повинен бути трохи менше розміру шаблону кубика.
8
Картонний каркас вставте всередину розгортки кубика і оклейте його. За готовим шаблоном зробіть необхідну кількість кубиків. До речі, для кубиків можна використовувати кольоровий папір, а можна обклеїти таким папером вже готовий кубик.
9
Існує ще один спосіб зробити кубик. Візьміть два порожніх сірникових коробка, трохи укоротите кожен з них і склейте, поклавши один на інший. Тепер оклейте вийшов кубик кольоровим папером.