Як відремонтувати дерев'яна підлога.

Незважаючи на те що пол з дерева володіє цінними якостями, добре миється, не виділяє в повітря шкідливих речовин, з часом він стає джерелом проблем і потребує ремонту. Найчастіше дерев'яний пол доводиться ремонтувати, коли його пол Овіц починають скрипіти або прогинатися. Щоб привести такий пол в порядок своїми руками, буде потрібно неабияк потрудитися.
Вам знадобиться
  • Обценьки, молоток, стамеска, викрутка, плоскогубці, дошка товщиною близько 10 мм, дерев'яний брусок, будівельні рукавиці
Інструкція
1
Для того щоб усунути прогин дошки, встановіть під лаги до пол вальні опори. Для початку акуратно демонтуйте дошки пол а. Швидше за все, все покриття знімати не доведеться, достатньо підняти і зняти кілька деформованих дощок. Для демонтажу дощок ис пол ьзуйте будівельний гвоздодер, руки обов'язково захистіть рукавицями або рукавичками.
2
Якщо покриття ви пол неале з шпунтованих дощок, виріжте одну з них ручної циркулярною пилкою, попередньо переконавшись, що під місцем розпилу немає цвяхів. Після того як ви знімете дошки, підкладіть під них на лаги прокладки з сухого дерев'яного бруска, підігнавши їх до необхідного розміру.
3
Якщо при огляді покриття пол а ви виявили підгнилі пол Овіц, зміцнювати їх не має сенсу. Таку пол Овіц слід акуратно демонтувати і замінити на нову. Щоб визначити гнилі дошки, досить простукати пол Овіц. Якщо при ударі ви чуєте глухий стукіт, ймовірно, така дошка підлягає заміні.
4
Якщо при натисканні на пол Овіц ви чуєте скрип, то, можливо, дошка погано притиснута до лагу цвяхом. В цьому випадку притисніть пол Овіц до лагів за допомогою саморізів, втопивши при цьому їх головки в дошці. Якщо після такого ремонту скрип не зник, вкрутити до пол ковий саморіз з противо пол Ожного краю дошки.
5
Нерідко причиною скрипу є тертя однієї дошки про іншу. Для усунення такої несправності в стику між пол Овіц просвердлите невеликий отвір під кутом 45 градусів. Потім за пол ните цей отвір столярним клеєм і вбийте в нього дерев'яний кілочок. Коли клей висохне, виступаючу частину кілочка зріжте.
6
Якщо між дошками дерев'яного пол а з'явилися щілини, закрийте їх шпаклівкою по дереву. Таку шпаклівку можна купити в готовому вигляді, а можна зробити самостійно, змішавши деревна тирса і оліфу до утворення густої маси.