Як навчитися дивитися стереокартинки.

Майже всі люди володіють бінокулярним зором. Тобто двома очима ми бачимо зображення об'ємним, можемо порівняти відстань між предметами та їх віддаленість від нас. Ця особливість людського зору дозволяє розглядати стереокартинки .
Вам знадобиться
  • Монітор комп'ютера або кольоровий принтер.
Інструкція
1
Ефект стереоскопічного зображення заснований на можливостях нашого зору. У здорової людини обидва ока фокусуються на предметі, мозок зіставляє дані, отримані від кожного ока і, звіривши з кутом зору становить єдину картинку. Завдяки цьому ми бачимо світ об'ємним, а не плоскім.Научіться дивитися стереограма неважко. Для початку наблизьтесь впритул до зображення, так щоб фокусування було просто неможлива. Потім почніть повільно відсуватися від екрану (або відсувати від себе лист). Поступово деякі елементи картинки наближатимуться, а інші - віддалятися, поки ви не побачите чітке тривимірне зображення. Небажано «бігати» очима і моргати - ефект може пропасти і доведеться починати перегляд спочатку.
2
Другий варіант навчитися дивитися стереограма припускає розфокусуванням погляду на віддалі від картинки. Потрібно розташувати екран або роздруківку перед собою і дивитися вперед, але не на зображення, а як би крізь нього. Потім повільно і обережно наближається і віддаляйте картинку, поки не побачите відбуваються на ній зміни. Один із секретів цієї майстерності - зробити «очі в купу», а потім поступово прояснювати зір. Не впадайте у відчай, якщо не виходить відразу побачити «магічне» зображення. Ви все життя неусвідомлено вчилися фокусувати зір на предметі, не дивно, що розучитися не так просто.
3
Найлегше починати з зображень, на яких надруковані дві точки (риски). Потрібно розслабити зір настільки, щоб замість двох точок вийшло три. Не змінюючи фокусування зору, подивіться трохи нижче і побачите добрих і ласкавих тварин.
Зверніть увагу
Тренуватися простіше на роздрукованих картинках. Шкоди для зору в розгляданні стереокартінок немає. У певних кількостях це навіть корисно, як гімнастика для очей, яку більшість з нас лінується робити. Для збереження гостроти зору тренування в помірних дозах необхідні, але і перенапружувати очі не варто.
Корисна порада
Розслабтеся і не поспішайте, не потрібно хвилюватися. Якщо у вас ніколи раніше не було виявлено порушень бінокулярного зору, обидва ока справно бачать, то все вийде. Трохи тренування, і загадкові картинки будуть моментально поставати перед вашим поглядом.
Популярні ще з минулого століття стереозображення не зникають і донині. Це дійсно досить забавне розвага, незважаючи на легенди про те, що не всі люди здатні побачити зображення на стереокартинки. Якщо у вас є очі, все вийде.
Інструкція
1
Розслабтеся і прийміть зручне положення.
2
Наблизьте картинку впритул до очей.
3
Не намагайтеся сфокусуватися на зображенні, очі повинні залишатися абсолютно розслабленими.
4
Починайте плавно віддаляти зображення від очей. Головне - не фокусуйте на ньому очі, інакше все доведеться починати спочатку.
5
На певній відстані, коли схожі частини картинки "накладуться" друг на друга, перед вами почне формуватися тривимірне зображення. Знову ж, не намагайтеся фокусуватися.
6
Якщо зображення формується, але його ніяк не вдається "зловити", чуть порухайте очима вгору-вниз.