Як покласти бруківку. укладання бруківки своїми руками відео.

Для того щоб укласти бруківку , необхідно пройти декілька послідовних етапів. Головне при укладанні - точне слідування технології. Неточна або неправильна технологія обов'язково призведе до руйнування і розхитування матеріалів мощення і до утворення нерівностей на поверхні тротуару чи дороги.
Вам знадобиться
  • Бруківка, пісок, гравій, лопата, трамбування, мотузка
Інструкція
1
Перед початком укладання визначте колірне рішення, виберіть композицію з декількох кольорів бруківки, визначте форму, напрямок і площа ділянки, усвідомите для себе, як бруківка буде поєднуватися з ландшафтом.
2
Визначте обсяг робіт з укладання бруківки. Якщо ви плануєте викладати бруківкою велику територію, то поодинці це зробити буде проблематично, обов'язково знадобляться помічники. А ось викласти доріжку до ганку будинку або невеликий майданчик вам під силу і одному.
3
Проведіть планування площадки. Спочатку визначте, в який бік повинні вести доріжки або тротуари, вимощені бруківкою. Сплануйте майданчик або доріжку на місцевості, прорисуйте контури. На поворотах і вигинах доріжки забийте кілочки, натягніть на рівні землі мотузку.
4
Підготуйте трасу. Верхній шар грунту зніміть на глибину, достатню для розміщення підкладки з піску і гравію, а також укладання бруківки. Товщину підкладки вибирайте виходячи з передбачуваного навантаження на бруківку . Перед укладанням піщано-гравійної суміші ущільните землю. Нанесення несучого шару не вимагається, якщо грунт в місці укладання піщаний.
5
Покладіть підкладковий шар. Для несучого шару виберіть однорідний матеріал, який буде стійкий до низьких температур. Самий нижній шар викладіть з гравію, зверху покладіть шар піску. Для більшої міцності може знадобитися третій шар, виконаний із суміші піску та цементу.
6
Наступний етап робіт з мощення - трамбівка. Використовуйте для цього підручні засоби або спеціальну трамбування, виготовлену з відрізка колоди, до якого зверху прибита перекладина для рук. Уздовж контурів доріжки покладіть бордюр з пластику, щоб підкладка не роз'їхався в сторони. Якщо ви хочете добитися ідеально рівній поверхні, використовуйте виброплиту, яка чудово уплотнит покриття.
7
Заключний етап - безпосередня укладання бруківки. Виконувати укладання слід акуратно, без поспіху. Починайте від нижньої точки доріжки до самої верхньої або від головних елементів ландшафту (ганок, парадний вхід в будівлю) до менш значущим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s2rMynf9Hyg
Тротуарна плитка, або бруківка, вже багато років користується популярністю у власників заміських будинків і дачників. Дійсно, викласти доріжки з бруківки у дворі свого будинку може і коштує не дешево, зате служити така плитка, не втрачаючи зовнішнього вигляду, буде довгі роки.
Інструкція
1
Укладку плитки слід почати з розмітки майбутніх доріжок. Визначтеся з розташуванням і шириною доріжок, вбийте по краях кілочки і натягніть між ними шнури, чітко позначивши краю доріжок. За допомогою водяного або лазерного рівня відрегулюйте висоту шнурів таким чином, щоб врахувати ухил доріжок в сторону, противоположенную дому.
2
Встановіть бордюри по краях доріжок. Їх верхній рівень повинен бути на 20 - 30 мм нижче верхнього краю бруківки. Буде неправильним встановлювати бордюри вище рівня доріжок - в цьому випадку вода не стікатиме на землю, а залишатися на доріжках, утворюючи калюжі. Бордюри обов'язково потрібно зміцнити бетоном.
3
Після установки бордюрів слід зняти верхній шар землі там, де це необхідно, щоб висота від рівня землі до верхньої точки доріжок становила не менше 120 мм. Далі потрібно відсипати шар в 30 -40 мм дрібним гравієм або щебенем і ретельно утрамбувати.
4
Тепер насипте шар дрібного річкового піску таким чином, щоб верхній рівень цього шару був нижче верхнього рівня бордюру на три чверті висоти бруківки. Ретельно пролийте пісок водою і утрамбуйте будь-яким важким предметом, щоб пісок заповнив всі порожнечі в підставі з щебеню.
5
Можна приступати до укладання бруківки, прибираючи зайвий пісок або досипляючи його за допомогою будівельного кельми. Не слід використовувати цемент - досить укласти бруківку щільно одну до іншої між бордюрами на піщану основу. Після укладання кожної плитки слід злегка підбити її зверху гумовим молотком.
6
Завершивши укладку бруківки, просипьте все зазори сумішшю з сухого піску та цементу в співвідношенні 1: 1. Надлишки суміші очистіть за допомогою щітки або віника. Всі зазори між плитками повинні бути повністю заповнені сумішшю, яка пізніше вбере в себе вологу, утворює «кірку» і не дозволить сміттю потрапляти в щілини між бруківкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mnPSspXO0ps
Корисна порада
Розрахуйте ширину доріжок таким чином, щоб вам не довелося підрізати бруківку. Використовуйте будівельний рівень, щоб плитка була покладена рівно. Робіть невеликий ухил бруківки на обидві сторони доріжки, щоб дощова вода стікала і не залишалася на плитці.