Як поточити ножиці.

Якщо затупились ваші старі ножиці , до яких ви звикли, не поспішайте їх викидати і міняти на нові. Хороші ножиці сьогодні придбати не так-то легко. Широко поширена продукція китайського виробництва хоч і дешева, але поступається в якості ножицям, виготовленим ще в радянські часи. Тому ножиці , які від часу стали гірше різати, краще заточити і продовжувати використовувати.
Вам знадобиться
  • Напильник, точильний камінь
Інструкція
1
Огляньте ножиці . Поширена проблема - ослаблення ножів на осі. Як правило, вісь являє собою болт, який закручується в один з ножів, спеціальну заклепку або гвинт з гайкою. Щоб усунути ослаблення кріплення, в більшості випадків достатньо підтягнути з'єднання, закрутивши кріпильний елемент.
2
Якщо ножі з'єднані за допомогою заклепки, ситуація ускладнюється. Заклепка складається з головки і тієї частини, яка заклепивается. Покладіть заклепку на металеву ковадло, а задню її частину розплющите за допомогою цвяха або іншого відповідного предмета. Ножиці при цьому тримайте в розкритому вигляді, щоб не перетягнути їх.
3
Ножиці, які мають поганий хід, слід змастити. Для цього використовуйте рідке мастило, яку застосовують для обслуговування швейних машин. Нанесіть на вісь ножиць краплю мастила, при цьому, як правило, ножиці починають ходити вільніше і більш плавно.
4
Зімкніть обидва ножа інструменту і подивіться, з'єдналися Чи їх кінчики. Якщо вони не зімкнулися, підточить напилком обмежувач, розташований під колечком ножиць.
5
Призаточенню робочої поверхні ножиць пам'ятайте, не можна змінювати кут заводської заточки інструменту. Точити ножиці випливає, виробляючи руху від себе, від кінців ножів до каблучок. Зворотний рух при заточуванні може необоротно зіпсувати інструмент.
6
Розкрийте ножиці , візьміть напилок або точильний камінь для заточування ножів. Кілька разів проведіть напилком від кінця ножа у напрямку до кільцю. Тримайте при цьому ножиці під кутом, кінчиками вгору. В результаті проточки повинна вийти смужка товщиною близько 1 мм. Стандартний заводський кут заточки дорівнює 60-75 градусам.
7
Після заточки ножиць не потрібно додатково обробляти їх наждачним папером. Бажано, щоб на ножах залишилися мікроскопічні задирки - вони будуть тримати тканину при різанні.
8
Для перевірки якості заточування ножиць підвісьте шматочок тонкої тканини і спробуйте розрізати її ножицями. Якщо зріз виходить рівний, а ножиці не закушують тканину, інструмент заточений добре.