Як посіяти газон.

Посіяти газон своїми руками не складе великих труднощів, це дешево, просто і доступно. Головне при влаштуванні газон а - правильно підготовлений грунт. Форму газон а зазвичай диктують доріжки та кущі, розташовані в звичних місцях. Якщо ви створюєте сад заново, можливостей у дизайнерських рішеннях у вас значно більше.
Інструкція
1
Визначте, яким способом ви маєте намір створити газон . Ви можете укласти готовий дерен або засіяти новий газон насінням. Посів газон а, природно, обійдеться дешевше.
2
Обміркуйте розташування, висоту, форму і розмір газон а. Більш урочисто буде виглядати газон з прямими і чіткими кутами, проте надалі за таким газон ом складніше доглядати, підтримуючи його форму. Закруглений газон простіше утримувати, він буде менше пошкоджуватися косаркою на поворотах.
3
Відведіть для газон а місце, на якому трава буде добре рости. Не підійдуть для газон а затінені ділянки поблизу дерев. Не найкраще місце для влаштування газон а являє сирий і заболочений ділянку; його попередньо необхідно осушити. Краще всього, якщо майбутній газон буде розташовуватися на відкритому ділянці, яка піддається дренажу.
4
Приступайте до підготовки грунту. Найкраще готувати грунт восени, тоді по весні газон можна буде засіяти. Втім, можна готувати грунт і влітку, а засівати газон ранньої осені. Порослий травою і багаторічними бур'янами ділянку обробіть гербіцидом. Якщо на обраному ділянці зустрічаються камені або уламки будматеріалів, видаліть їх.
5
Перекопайте шари землі, щоб родючий шар знаходився зверху. Це необхідно для відновлення природного дренажу та забезпечення рослинам можливості зростання.
6
Оберіть суміш насіння, щоб визначити, яким буде майбутній газон . Насіння змішують, підбираючи різні види трав. Якщо включити в суміш райграс, трава буде сильною, але кілька грубою. Якщо ви плануєте ніжний газон , вибирайте суміш без райграса.
7
Після впорядкування шарів грунту і знищення бур'янів скопайте майданчик, залишаючи великі грудки землі. При цьому глибина копання повинна становити близько одного-двох багнетів лопати. Бідну грунт удобрити гноєм, пташиним послідом або компостом. Ранньою весною ще раз перекопайте ділянку, розбиваючи великі грудки, щоб отримати рівну поверхню. Разравняйте землю граблями, попутно розбиваючи грудки.
8
Перекопавши землю на майбутньому газон е, утрамбуйте її. Потім ще раз пройдіть майданчик граблями, після чого утрамбуйте ще раз, тепер в протилежному напрямку. Вибирайте дрібні камінчики і коріння, поки не отримаєте однорідну поверхню без горбів і ям.
9
Для посіву насіння виберіть суху погоду. Розворушив землю граблями. Порозсипайте насіння рукою по всій поверхні газон а. Щоб розподілити насіння рівномірніше, розділіть ділянку мотузкою. Якщо газон великий, скористайтеся сівалкою, яку можна орендувати в садівничому господарстві. Після посіву злегка закрийте насіння землею за допомогою граблів.
10
До тих пір поки новий дерен встановиться, висапуйте бур'яни вручну. Додаткова підгодівля протягом півроку звичайно не потрібно.
11
Коли сходи досягнуть висоти 2,5-3 см, зміцните їх, пройшовши по газон у валиком косарки. По досягненні сходами висоти в 4 см можете косити газон , встановивши ножі на висоті 2,5 см. Засіяні з осені газон и до зими не слід скошувати більше двох-трьох разів. Обов'язково прибирайте з газон а опале листя, в іншому випадку молода трава під ними може загинути.