Як перевірити вогнегасник. показання індикатора на вогнегаснику.

Введені в експлуатацію вогнегасники підлягають періодичній перевірці та технічному обслуговуванню. Це необхідно для підтримки вогнегасника в постійній готовності до експлуатації і для забезпечення надійної роботи вузлів пристрою. Обслуговування вогнегасника включає в себе його перевірку, огляд, ремонт, випробування та перезарядку.
Інструкція
1
Перевірка вогнегасника проводиться відповідно до інструкції по експлуатації особою, яку призначено наказом по організації, що пройшли навчання і перевірку на предмет знання пристрою вогнегасника і нормативно-технічних документів по його експлуатації.
2
Перед введенням вогнегасника в стрій проведіть первісну перевірку: огляньте зовнішній вигляд пристрою, перевірте комплектацію, стан місця установки, включаючи можливість вільного доступу до вогнегасника.
3
При огляді зверніть увагу на наявність сколів, вм'ятин, подряпин на корпусі, гайках і голівці вогнегасника. Перевірте стан захисного покриття. Інструкція до вогнегасника повинна бути чіткою і зрозумілою. Запобіжний пристрій має бути опломбований.
4
Якщо конструкцією вогнегасника передбачений манометр або індикатор тиску, перевірте його справність, наявність клейма, величину тиску в газовому балоні.
5
Перевірте масу вогнегасника, стан гнучкого шланга, а також розпилювача. На них не повинно бути слідів корозії, забруднень, предметів, що перешкоджають нормальній роботі вогнегасника.
6
Перевірте стан ходової частини пересувного вогнегасника і надійність кріплення його корпусу. Переносний вогнегасник повинен бути надійно закріплений на стіні або в пожежному шафі.
7
За результатами перевірки зробіть позначки в паспорті вогнегасника, надайте йому порядковий номер, який нанесіть на корпус пристрою і запишіть в журнал обліку вогнегасників.
8
При щорічній перевірці вогнегасника проведіть зовнішній огляд вогнегасника, а також огляд місця установки і підходу до нього. Можливо вибіркове розтин вогнегасників для оцінки стану фільтрів та перевірки параметрів вогнегасної речовини. У разі невідповідності параметрів вимогам нормативних документів усунете причини відхилень і перезарядите вогнегасник .