Як приготувати картопляне пюре для дитини. Як вводити в прикорм картоплю дитині в 5 місяців.

Стіл сучасного дорослої людини неможливо уявити без різноманітності страв з картоплі. Дитяче меню також обов'язково містить цей корисний для росту і розвитку продукт.
Інструкція
1
Картопля вводиться в прикорм дітей починаючи з віку 4,5 місяці, якщо малюк на змішаному вигодовуванні і з 6 місяців, якщо має місце грудне вигодовування. Як правило, картопля - один з перших продуктів овочевого прикорму. Для приготування картопляного пюре в домашніх умовах найкраще використовувати молоді коренеплоди і бажано зі свого городу. Для дитини до року підійдуть такі способи приготування картоплі як варіння в емальованому посуді, запікання в духовці, приготування на пару.
2
Невелику картоплину відваріть цілком і в шкірці. Так вдасться зберегти більшу кількість корисних властивостей овочу, ніж при нарізанні та знятті шкірки. Після варіння картоплину очистіть, протріть через сито, додайте відвар і прогрійте.
3
В картопляне пюре можна додавати молоко (суміш), рослинне мало і добре подрібнену зелень, якщо дозволяє вік малюка. Якщо ви запікали картоплю, після подрібнення в неї також додається молоко, суміш або просто гаряча кип'ячена вода.
4
Додавати в картопляне пюре кілька крапель олії (соняшникової, оливкової і т.д.) можна тільки після закінчення місяця з початку овочевого прикорму.
5
Завжди давайте дитині тільки свіжоприготовлене блюдо. Овочеві пюре зберігається в холодильнику в закритій тарі не довше за доби.
Зверніть увагу
Зелені цятки на плоді свідчать про наявність у ньому соланіну - отруйної речовини, що не підлягає застосуванню в харчуванні!
Корисна порада
Картопля сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи, сприяє підтримці водного балансу організму, сприяє обміну речовин, знімає запалення слизової шлунка і нормалізує роботу травного тракту. Однак крохмаль, що становить приблизно 20% його складу, не засвоюється організмом в чистому вигляді, тому в меню дитини картопля повинна бути присутня лише 2-3 рази на тиждень.