Як визначити розмір протигаза. протигаз розміри.

В даний час, обумовлене сплесками природних катаклізмів, катастроф і техногенних аварій, всі люди без винятку повинні вміти користуватися засобами індивідуального захисту, головним з яких є протигаз. Його ефективність безпосередньо залежить від правильного визначення його розміру.
Інструкція
1
Щоб визначити розмір шолом-маски ГП-5, РШ-4, ПБФ, ПМГ, ГП-5, скористайтеся одним із запропонованих способів. Перший спосіб передбачає два виміри голови. Візьміть сантиметрову стрічку. Прикладіть початок стрічки у скроневій частині голови і ведіть її по замкнутій лінії, яка проходить через маківку.
2
Поєднавши вільний кінець стрічки з її початком, продовжите вимір, опустивши стрічку від скроневої частини по щоці до підборіддя і пустіть стрічку вгору до другого скроні. Таким чином, ви отримаєте перший результат, який необхідно запам'ятати. Другий результат ви можете отримати, зробивши вимір по лінії, яка з'єднує по колу отвори вух і проходить через надбрівні дуги.
3
Складіть отримані результати обох вимірів, і визначте розмір протигаза відповідно до зазначених даними. Якщо отриманий результат становить менше 92 см - розмір 0; від 92 до 95,5 - розмір 1; від 95,5 до 99 - розмір 2; від 99 до 102,5 - розмір 3; більше 102,5 - розмір 4.
4
Другий спосіб передбачає вимір голови тільки по замкнутій лінії, яка проходить через маківку, щоки і підборіддя. Визначте розмір протигаза згідно із зазначеними даними. Якщо отриманий результат становить менше 63,5 см - розмір 0; від 63,5 до 65,5 - розмір 1; від 66,0 до 68,0 - розмір 2; від 68,5 до 70,5 - розмір 3; більше 71,0 - розмір 4.
5
Для протигазів ПМК і ГП-7, які додатково забезпечені регульованими гумками ззаду, виділяють три розміри лицьової частини. Щоб визначити розмір виміряйте сантиметровою стрічкою горизонтальну окружність голови на рівні чола. Таким же способом користуються при визначенні розміру голови при покупці шапки та інших головних уборів.
6
Визначте розмір протигаза згідно із зазначеними даними. Якщо отриманий результат становить менше 56 см - розмір 1; від 56 до 60 - розмір 2; більше 60 - розмір 3.
Протигаз призначений для захисту органів дихання, обличчя, очей, а іноді і шкіри голови від шкідливих домішок, що знаходяться в повітрі у вигляді пари, туману, диму, а також хвороботворних бактерій. Правильно підібраний протигаз врятує вам життя в надзвичайних ситуаціях.
Вам знадобиться
  • Для виміру протигаза нам знадобиться м'яка вимірювальна стрічка, шолом - маска протигаза, таблиця розмірів протигаза
Інструкція
1
При виборі потрібного вам розміру протигаза правильно підберіть по росту лицьову частину (шолом-маску), перевірте його справність. Для точного розміру протигаза візьміть вимірювальну стрічку і проведіть по замкнутій лінії голови, що проходить через верхівку, щоки і підборіддя. Вимірювання округлятимете до 0,5 см.
2
Визначте потрібний вам розмір протигаза за результатами вимірювання. Порівняйте свої результати з таблицею розмірів протигаза показані на малюнку. При огляді встановіть, чи немає тріщин і проколів в шолом-масці і сполучної трубці, цілі скельця окулярів протигаза, працюють правильно клапани. На фільтрує коробці не повинно бути пробоїн і вм'ятин.
3
Одягніть і випробуйте протигаз. Якщо скельця окулярів знаходяться проти ваших очей, і шолом-маска щільно прилягла до вашої особи, то ви правильно підібрали собі протигаз, і він герметичний. Далі зробіть сильний видих і відкрийте очі, відновіть дихання, ви при цьому видаліть заражене повітря, який міг потрапити туди в момент надягання протигазу.
Зверніть увагу
Взимку гума протигаза може отвердеть, і тому розмір (шлема- маски) може зменшиться, ось чому протигаз постійно тримайте під курткою або пальто.Прі надітому протигазі обігріває клапани руками, продувайте їх різким видихом.
Корисна порада
Перед тим, як одягти протигаз, приберіть волосся з чола і скронь, це може призвести до порушення герметичності, особливо це стосується жінок. Тому жінкам треба гладко зачесати волосся назад, зняти шпильки, гребінці, прикраси.