Як тренувати голосові зв'язки.

Якщо вам доводиться підвищувати голос, командувати, викрикувати фрази, то необхідно мати сильний поставлений голос. Щоб його не зірвати, тренуйте голосові зв'язки .
Вам знадобиться
  • - збірка віршів,
  • - оповідань,
  • - овочі,
  • - фрукти,
  • - яйця.
Інструкція
1
Прокидаючись вранці, обов'язково співайте. Коли ви прокидаєтеся, активуються всі життєво важливі процеси у вашому організмі, починають працювати всі м'язи, в тому числі і голосові зв'язки .
2
Якщо ви погано співаєте, читайте вголос вірші, або невеликі оповідання з різними видами інтонацій. Вібрації, які здійснюються при проголошенні звуків, благотворно впливають на ваші зв'язки , відбувається своєрідна гімнастика м'язів.
3
Дихайте правильно. Не тримайте повітря в легенях, рідше затримуйте дихання. Намагайтеся бувати більше на свіжому повітрі і глибоко вдихати кисень до легень. Така поведінка, газообмін у легенях дозволять вам містити ваші зв'язки в порядку, оскільки з кожним вдихом відбувається насичення всього організму киснем.
4
Займайтеся спортом, ходіть у фітнес-центри. Якщо ви будете вести спортивний спосіб життя, то у вас з часом буде хороша постава, а значить, ваша грудна клітка буде завжди розправлена. Отже повітря буде правильно чинити до органів дихання, і завдяки цьому ваші голосові зв'язки отримуватимуть своєрідну тренування, що надає корисну дію.
5
Кидайте курити. На думку одних дослідників, куріння завдає шкоди вашому голосу і безпосередньо вашим зв'язкам, що відповідає за його появу. За думку інших, ця шкідлива звичка може додати хрипоти і осиплости голосу і вже точно не зміцнить ваші зв'язки .
6
Виконуйте наступні вправи: кожен день видавайте звук, подібний полосканню горла; спробуйте мукала звук - "м-м-м"; видавайте звук - "а-а-а", який тренує вібрацію в ваших голосових зв'язках.
7
Дотримуйтеся дієти. Якщо хочете, щоб ваш голос звучав, а не хрипів, виключіть зі свого раціону алкоголь, газовані напої. Їжте більше їжі, що містить білок - овочі, фрукти, яйця. Додатково вживайте вітаміни.
Голос - безцінний дар природи, яким кожен користується щодня, але мало хто береже. Між тим, 80% порушень голосових зв'язок є симптомами всіляких захворювань, внаслідок взаємозв'язку голосу з багатьма системами організму. Причин, завдяки яким з'являється осиплість, захриплість і швидка стомлюваність голосового апарату, дуже багато. Ускладнення після застуди, грипу, ГРВІ та ГРЗ у вигляді фарингіту, ларингіту, трахеїту, фонастенія є головною небезпекою для голосових зв'язок.
Інструкція
1
При порушенні звучання голосу, коли проголошувані вами звуки почали здаватися чужими, негайно зверніться до фахівця-отоларинголога або фоніатора. Лікар встановить причину зміни голосу: якщо це на грунті простудних захворювань, призначить необхідний курс лікування антибіотиками або іншими лікарськими препаратами.
2
Намагайтеся не піддавати сильним навантаженням свій голосовий апарат, так як часті повторення зривів голосових зв'язок призводять до утворення поліпів горла, фібром і вузликів на голосових зв'язках.
3
Слід знати, що причиною порушень звучання голосу нерідко стають неврози і депресії. На їх фоні може розвинутися фонастенія - функціональне захворювання голосу, яке може викликати повну втрату голосу - афонію. Вчіться керувати своїми емоціями, чому значною мірою сприяють заняття з релаксації, медитації та йоги.
4
Не піддавайте голосові зв'язки шкідливим зовнішнім впливам, намагайтеся не перебувати в загазованих і сирих приміщеннях, а також з різкими перепадами температур.
5
Не вживайте гарячу або дуже холодну, гостру і пекучу їжу. Вона, як і надмірно солона їжа, негативно впливає на зв'язки.
6
Не паліть - тютюновий дим викликає запалення слизової оболонки, обпікає дихальні шляхи. Вміщені в ньому канцерогени і смоли провокують виникнення пухлин.
7
Щоб зберегти голосові зв'язки, не вживайте міцні алкогольні напої - вони викликають сухість і набряклість гортані.
8
Для відновлення голосового апарату скористайтеся рецептами народної медицини, за допомогою яких можна не тільки допомогти своїм зв'язкам при простудних захворюваннях, але і значно зміцнити їх після інших шкідливих впливів.
9
Використовуйте інгаляції з ефірними маслами евкаліпта, м'яти або шавлії, пом'якшуючими слизову оболонку.
10
Для пом'якшення і зміцнення голосових зв'язок приготуйте відвар моркви в молоці. Відваріть 100 грам моркви в півлітра молока до її повного розм'якшення. Відвар процідіть і приймайте в теплому вигляді невеликими ковтками. Курс лікування - 5-7 днів.
11
Охриплість голосу, особливо у співаків, рекомендується лікувати вживанням звареного на пару часнику.
12
При захриплості розітріть 2 жовтки сирих курячих яєць (домашніх курей) білого кольору з цукром, додайте вершкове масло, розітріть до однорідної маси і приймайте в проміжках між прийомами їжі.
Зверніть увагу
У складних випадках захворювань голосових зв'язок може знадобитися комп'ютерний аналіз голосу, а також Стробоскопія - дослідження коливань зв'язок.
Корисна порада
Благотворно на голосові зв'язки діє прийом вітамінних комплексів, правильне харчування, рясне пиття і повноцінний відпочинок.