Як зв'язати гачком панаму. Як зв'язати квітка гачком на панаму.

Влітку на пляжі, мабуть, не обійтися без трьох речей: красивого купальника, місткою сумки і, звичайно, панами, щоб не напекло голову. Таку капелюшок можна зшити, зв'язати спицями, проте набагато простіше і красивіше зробити її за допомогою гачка. Часу на це заняття знадобиться зовсім небагато, а результат не змусить себе чекати.
Вам знадобиться
  • 100 г бавовняної пряжі середньої товщини, гачок №3,5
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати панаму гачком, вам потрібно вміти в'язати повітряні петлі, стовпчик без накиду, соедінітельгний стовпчик і «рачій крок». Щоб вийшла повітряна петля, введіть гачок в першу петлю, накиньте на нього нитку і протягніть через петлю. Для стовпчика без накиду введіть гачок за задню петлю попереднього ряду і витягніть нову петлю, захопіть нитку і пров'яжіть дві петлі разом. З'єднувальний солбік в'яжіть так. Введіть гачок в петлю ланцюжка, захопіть нитку і протягніть її через петлю ланцюжка і петлю на гачку. В'яжіть «рачій крок» також, як і стовпчик без накиду, але в зворотному напрямку, зліва направо.
2
Починайте в'язати з верхівки. Зв'яжіть ланцюжок з чотирьох повітряних петель. Стуліть її одним з'єднувальним стовпчиком в кільце. Далі в'яжіть коло стовпчиками без накиду, приблизно дев'ять рядів. З дев'ятого по вісімнадцяте ряд в'яжіть без надбавок. Одержаний ковпачок, приміряйте на голову, щоб зв'язати до необхідної глибини капелюшки.
3
Для полів виконайте додавання наступним чином: одна повітряна петля підйому, 35 стовпчиків без накиду за задню полупетлю, потім додайте одну петлю (два стовпчики без накиду за задню полупетлю з однієї петлі попереднього ряду). Далі пров'яжіть ще 35 стовпчиків без накиду, потім один з'єднувальний стовпчик. В результаті вийде 74 петлі.
4
У наступному ряду прибавки робіть через кожні п'ять стовпчиків. Тобто пров'яжіть одну повітряну петлю підйому, потім п'ять стовпчиків без накиду і додайте одну петлю, повторіть одинадцять разів. У вас повинно вийти 86 петель. Наступний ряд в'яжіть без додатків. А далі зробіть прибавки через кожні чотири петлі. Ряд без додатків і останній ряд пров'яжіть «рачьім кроком». Ваша панама готова. Прикрасьте її вишивкою з бісеру або стеклярусу. Пришийте різнокольорові гудзики або квітка, пов'язаний гачком.
5
Зволожите готову панаму , і дайте їй висохнути. У випадку якщо ви зв'язали капелюшок з тонких ниток, їй можна надати форму, накрохмалити. Для цього розведіть столову ложку крохмалю в склянці води, додайте ще стільки води, щоб рідина закривала виріб. Покладіть в неї свою панамку і потримайте кілька хвилин. Одягніть вологу річ на форму (наприклад, трилітрову банку) і дайте висохнути.
Корисна порада
Панаму можна пов'язати будь-яким ажурним візерунком, скориставшись для цього придатною схемою.