Як зв'язати панаму.

Панама - незамінний предмет, який захищає від палючого сонця. Крім того, вона може стати ексклюзивним і стильним аксесуаром, що доповнює ваш річний наряд. Панаму можна зв'язати і спицями та гачком. Проте все ж капелюшок, пов'язана гачком, виглядає симпатичніше, і в'язати її трохи простіше.
Вам знадобиться
  • 100 г бавовняної пряжі, гачок №3-3,5 або кругові спиці №3
Інструкція
1
В'яжіть панаму з бавовняних ниток, наприклад, «Ірис» за допомогою гачка №3-3,5. перед тим, як почати в'язати виріб, зробіть зразок і розрахуйте щільність. Розрахунок зробіть таким чином: порахуйте кількість петель в зразку і поділіть на кількість сантиметрів. Таким чином, ви отримаєте розрахунок петель в одному сантиметрі. Виміряйте обсяг голови і помножте його на кількість петель в одному сантиметрі. Наприклад, обсяг голови - 55 см, а щільність в'язання 2 петлі на 1 см, отже, загальна кількість петель 110 см.
2
Так як поля трохи ширше обхвату голови, то слід додати кілька петель (залежно від величини полів). Для невеликих полів додайте приблизно 30 петель. Отже, якщо ви вирішили почати в'язання з полів, то зробіть ланцюжок з 140 петель і в'яжіть обраним узором, роблячи необхідні убавкі. У першому ряду збавте по одній петлі через кожні чотири стовпчики, наступний ряд в'яжіть без убавок, далі збавте по одній петлі через кожні п'ять петель і в наступному ряду знову в'яжіть без убавок. Далі знову зробіть убавкі. Разом, довяжіте до необхідної кількості петель для обхвату голови.
3
Потім в'яжіть по колу без убавок і збільшень на необхідну глибину. Щоб вийшла верхівка, в'яжіть по колу в кожному ряду збавляючи петлі. Поки не залишиться одна петля. Закріпіть її, нитку виведіть на виворіт.
4
Цю чудову капелюшок можна почати в'язати і з верхівки. Зв'яжіть ланцюжок з чотирьох повітряних петель і продовжуйте в'язати по колу. Зробивши дно капелюхи, в'яжіть без додавання. Потім переходьте до вив'язування полів. Поля можна зробити ажурними, скориставшись для цього схемою в'язання серветки.
5
Спицями панаму в'яжуть таким же чином. Розрахуйте аналогічним способом необхідну кількість петель. Зробіть набірний радий на кругові спиці, замкніть коло і в'яжіть, фантазійним візерунком, роблячи необхідні убавленія. Продовжуючи в'язати вкруговую, сформуйте поля, тулію і дно панами, так само, як і при в'язанні гачком.
6
Перш ніж надіти панамку, зволожите її і дайте висохнути.