Як визначити частоту оперативної пам'яті. Як перевірити частоту шини і оперативки за допомогою компа.

Оперативна пам'ять комп'ютера має свої об'єм і частоту (швидкість) роботи, які визначають швидкодію операційної системи. Чим вище ці показники, тим ефективніше буде працювати система. Якщо обсяг оперативної пам'яті знають багато користувачів, то частота роботи відома далеко не всім. Між тим, дізнатися це досить просто.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, оперативна пам'ять, викрутка, програма CPU-Z, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Найшвидший спосіб дізнатися частоту роботи оперативної пам'яті, не вдаючись до використання різних програм, - це подивитися на самому модулі пам'яті. Для цього зніміть кришку системного блоку, відкрутивши два фіксуючих гвинта на задній панелі корпусу комп'ютера. На деяких корпусах кришка може кріпитися за допомогою засувок. Далі на материнській платі знайдіть напис DDR. Поруч знаходитимуться порти для установки модулів пам'яті. Вийміть один з модулів пам'яті. Для цього просто опустіть вниз засувки з обох сторін на порте.
2
Тепер знайдіть на пам'яті напис DDR. Частота роботи пам'яті буде написана поруч. Приміром, DDR-400 МГц або DDR2-800 МГц. Цифра в кінці рядка - це і є показник частоти оперативної пам'яті. Зверніть увагу на те, що на деяких модулях пам'яті можна знайти рядок PC, а потім цифри, наприклад, PC2-6400. Кожному значенню PC відповідає певна частота роботи оперативної пам'яті. Наприклад, PC2-6400 значить, що оперативна пам'ять працює на частоті 800 МГц. Якщо у вас на модулі пам'яті напис PC, знайдіть в інтернеті таблицю характеристик оперативної пам'яті. В цій таблиці просто подивіться, якому значенню частоти пам'яті відповідає ваш PC.
3
Якщо ви не хочете розкривати кришку системного блоку, можете скористатися програмкою CPU-Z. Завантажити цю утиліту можна безкоштовно. Встановіть програму на комп'ютер, а потім запустіть її. Після першого запуску програмі буде потрібно кілька секунд, щоб зібрати інформацію про систему. Коли ви потрапите в основне меню, виберіть вкладку Memory. Потім знайдіть рядок Dram frequency. Показник навпроти - це частота роботи оперативної пам'яті. Зверху у вікні програми вказується інформація про тип оперативної пам'яті.
Зверніть увагу
Знімайте кришку системного блоку тільки при вимкненому електроживленні комп'ютера!
На форумах та інших web-ресурсах часто можна зустріти запитання користувачів про те, як визначити частоту пам'яті. Подібний інтерес обумовлений, насамперед, тим, що даний параметр безпосередньо впливає на продуктивність комп'ютера. Звичайно, швидкість обміну даними з ОЗУ залежить не тільки від реальної (а, відповідно, і ефективною) частоти, але також від латентності і таймінгів. Однак живий інтерес викликає саме частота. Втім, існує досить велика кількість програмного забезпечення, здатного задовольнити цікавість публіки.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма Cpu-Z
Інструкція
1
Зверніть увагу на інформацію, яка з'являється при включенні комп'ютера. У багатьох користувачів відомості про частоту можна подивитися там. Оптимальною програмою для визначення частоти пам'яті є програма «Cpu-Z». Вона показує реальні дані кожного ПК. Завантажте утиліту на комп'ютер. Вгорі можна обирати будь опції. Там розташована інформація про ваш комп'ютер, програмному забезпеченні. Щоб дізнатися частоту пам'яті, зайдіть у розділ «Memory». Можете звернутися в розділ під назвою «SPD». Там ви побачите доступні режими роботи за замовчуванням.
2
Для діагностики вашого комп'ютера можете скористатися програмою Everest. Після її установки, ви перегляньте цікаву для вас інформацію. Натисніть на вкладку «Меню». Цей розділ розташований зліва. З'явиться цілий список, в якому ви знайдете старалася з назвою «Комп'ютер» і «Over clock». В центрі вікна програми з'являться дані. Там також буде інформація про частоту пам'яті. Інтерфейс програми можете налаштувати навіть на російську мову.
3
Є програма OCCT Perestroika. Вона теж дозволяє визначати частоту пам'яті, дані процесора. Запустіть програму на комп'ютері. Виберіть розділ «Memtest». З'явиться список даних. Там ви прочитаєте, яка частота пам'яті використовується на комп'ютері.
4
Можете встановити на комп'ютері програму AIDA32. Вона своїм інтерфейсом схожа на Everest. Зайдіть в розділ «Computer» і виберіть опцію «Summary». В центрі вікна з'являться відомості. Мова можете встановити російську, щоб було легше працювати.
5
Інформацію про частоту пам'яті можете дізнатися з програми EasyTune. Вгорі вікна, яке відкриється при запуску, виберіть опцію "Memory". Ну, а далі залишається тільки читати. Там докладно буде все описано. Утиліта дозволяє дізнатися поточний стан всіх складових комп'ютера.