Як визначити розмір шин. розмір шини визначається.

Питання покупки нових шин для автомобіля іноді ставить у глухий кут початківців автомобілістів. Критеріїв вибору шин для автомобіля багато: зимова або літня гума, малюнок протектора, виробник, а найголовніше - розмір шин , який необхідний саме для вашого конкретного автомобіля.
Вам знадобиться
  • - технічна документація автомобіля;
  • - «шинний» калькулятор.
Інструкція
1
Вивчіть документацію автомобіля. Знайдіть рекомендації заводу-виробника за типом і розмір у шин , які можуть використовуватися на даному автомобілі. У загальному випадку параметри шин и будуть вказані, наприклад, в наступному вигляді: 175/70 R13, де 175 - ширина профілю шин и, мм, а 70 - висота профілю шин и по відношенню до ширини,%; R13 - радіус шин и в дюймах. Якщо висота профілю не вказана, то вона покладається рівною 82%. Радіус шин и визначає діаметр колеса, на яке можна встановити цю шин у.
2
Якщо з яких-небудь причин документації на автомобіль у вас немає, пошукайте інформацію на самому автомобілі. Як правило, наклейка з основною інформацією про автомобіль знаходиться на водійських дверей. На наклейці-шильдике зазвичай вказуються розмір шин і допустимий тиск в них.
3
Знайдіть інформацію про розмір е однією з шин вашого автомобіля на її боковині.
4
Якщо інформація з наклейки-шильдіка стерлася і відсутня можливість знайти цю інформацію одним з перерахованих способів, скористайтеся « шин вим калькулятором» на одному з автомобільних сайтів. Виберіть марку, модель, рік випуску і модифікацію автомобіля і дізнайтеся розмір и шин и для введених параметрів.
Зверніть увагу
Тривале використання шин, не придатних по типорозміру вашому автомобілю, може призвести до пошкодження обортовку крила автомобіля і швидкого виходу з ладу деталей підвіски.
Корисна порада
Перед покупкою комплекту нових шин вивчіть порядок маркування автомобільних шин. На новій шині при будь маркуванні (європейської, американської або японської) алфавітно-цифровим кодом будуть нанесені її основні характеристики. Знання цих маркувань допоможе вам правильно вибрати шину і, можливо, уникнути згодом аварійної ситуації.