Як варити дугового зварюванням. прийоми зварювання ел.дуговой зварюванням.

Зварювання являє собою процес з'єднання металів шляхом встановлення між зварюються частинами міжатомних зв'язків при нагріванні або пластичній деформації. Для виконання зварювання використовуються різні джерела енергії: лазерне випромінювання, газове полум'я, тертя, ультразвук. Одним з популярних методів зварювання є зварювання з використанням електричної дуги.
Вам знадобиться
  • Зварювальний апарат, електроди різного перерізу, обрубувальних молоток, дротяна щітка
Інструкція
1
Виберіть конкретний прийом дугового зварювання. При дугового зварювання використовуються різні прийоми і схеми з'єднання зварювальних деталей: зварювання від середини до країв, зварювання обратноступенчатим способом, зварювання блоками, каскадом, «гіркою».
2
При поширеною зварюванні "гіркою" біля основи крайок прокладете перший шов, при цьому довжина його повинна бути не більше 300 мм. Потім перший шар перекрийте другим, зробивши його довжину більше на 200 мм. Таким же чином накладіть третій шар, який повинен перекривати другий також на 200 мм. Заповнення продовжуйте до тих пір, поки кількість шарів в зоні першого шва не опиниться достатнім.
3
Якщо перший шов ви проклали в середній частині, а не на початку свариваемой площині, то гірку формуйте послідовно в обох напрямках. Перевага описаного методу в тому, що зона зварювання постійно знаходиться в нагрітому стані, що поліпшує якість шва і запобігає появі тріщин, адже внутрішні напруги в цьому випадку будуть мінімальними.
4
«Каскадний» метод зварювання деталей, що є видозміною «гірки», виконайте в іншій послідовності. Деталі з'єднайте між собою «на прихватках». Прокладіть перший шар зварювання, відступите від нього на 300 мм, потім прокладете другий шар, який повинен захоплювати зону першого. Зберігаючи таку «каскадну» послідовність, заповніть весь шов.
5
При виконанні кутових швів ви можете використовувати один з двох методів зварювання. Зварювання «в кут» допускає значний зазор між деталями, що спрощує збірку, але ускладнює процес зварювання. До того ж необхідність за один прохід зварювати шви невеликого перерізу знижує продуктивність процесу зварювання. Так зване зварювання «у човник» більш продуктивна, але вимагає ретельної збірки.
6
Описані прийоми гарні для виконання зварювання при нижніх положеннях шва. А ось при зварюванні горизонтальних швів на вертикальній поверхні або при стельових швах з'являється ризик витікання розплавленого металу. Для виконання подібних зварювальних робіт необхідно знизити зварювальний струм і використовувати електроди меншого перетину. Таке рішення дозволяє використовувати для утримання металу в зоні зварювання сили поверхневого натягу. При цьому кількість проходів при виконанні шва зростає.
7
На додаток до сил поверхневого натягу використовуйте імпульсне створення дуги: дугу тримаєте не постійно, а з певними проміжками (імпульсами). Для цього дугу постійно слід переривати, даючи можливість розплавленому металу кристалізуватися. Застосування такого способу дугового зварювання вимагає високої кваліфікації зварника і досвіду.
8
Видалення зварювального шва виконайте обрубувальних молотком. Дочекайтеся, коли заготовка охолоне, міцно притисніть її до столу і видаліть шлак ударами молотка. Потім здійсните проковку шва, що зніме внутрішні напруги. На завершення проведіть очистку місця зварного з'єднання жорсткої дротяною щіткою, видаляючи останні залишки шлаку.