Як відчувати себе впевнено на ринку праці.

В умовах тривалої кризи дуже важливо відчувати себе на ринку праці впевнено. Це дозволить не тільки втриматися на займаній посаді, а й отримати довгоочікуване підвищення. Або знайти більш відповідне місце роботи.
Інструкція
1
Щоб відчувати себе на ринку праці впевнено, потрібно бути в курсі всіх новинок. Вивчайте свіжі комп'ютерні програми, оптимізуйте технологічний процес за допомогою сучасних методів роботи, освоюйте новітнє обладнання. Все це допоможе не відстати від прогресу і не сидіти роками на одній посаді.
2
Час від часу розміщуйте своє резюме на сайтах, присвячених пошуку роботи. Виберіть таку опцію, щоб анкета була видна не всім. Керівництву поки нема чого знати про вивішеному резюме. Проаналізуйте, скільки дзвінків було, які вимоги висувають роботодавці. Чи достатньо накопичено навичок і вмінь, або варто вивчити щось ще.
3
Не відмовляйтеся від курсів підвищення кваліфікації, якщо керівництво їх пропонує. Якщо ні - намагайтеся підвищити свій професіоналізм самостійно. Набирайтеся знань від більш досвідчених колег або фахівців інших напрямків.
4
Вивчайте іноземні мови. Вони є плюсом при влаштуванні на роботу в будь-якій професійній сфері. Англійську і китайську зараз найбільш затребувані. А знання рідкісних прислівників - норвезького, фінського, японського, арабської - цінувалося завжди.
5
Якщо заробітна плата не відповідає кількості виконуваних обов'язків, просіть про її збільшення. Професіонали, самі низько себе оцінюють, ніколи не будуть дорого коштувати в очах керівництва. Якщо довгоочікуваної надбавки немає - сміливо міняйте місце роботи. Це допоможе просунутися вперед у матеріальному і моральному плані.
6
Не дозволяйте собі приходити на роботу в неохайному вигляді. Якщо в посадові обов'язки входить спілкування з клієнтами - обов'язковий діловий костюм. Джинси прийнятні тільки для людей творчих професій, або фахівців, що забезпечують внутрішній оборот в компанії. Офіційний, строгий зовнішній вигляд, не дає розслабитися на роботі і викликає повагу в очах колег і начальства.
Вивчення ринку необхідно всім тим, хто збирається створювати свій бізнес. Вивчення ринку в цих цілях включає в себе вивчення кон'юнктури ринку, прогнозування тенденцій росту і розвитку, вивчення конкурентного середовища.
Інструкція
1
Кожен, хто збирається створювати свій бізнес, задається питаннями - а чи буде мій товар конкурентоспроможним? Хто буде його купувати? Чи вільна ніша на ринку або вона вже зайнята? Для цього майбутньому власнику бізнесу необхідно провести вивчення ринку.
2
Кон'юнктура ринку - це ситуація, що складається на ринку в певний момент часу, при якій відбувається процес продажу і покупки товару. Добре знання кон'юнктури ринку знизить ваші ризики, оскільки без цього знання у вас не буде первинного уявлення про ситуацію на ринку з товаром, аналогічним вашому.
3
Наступний крок після вивчення кон'юнктури ринку - прогнозування. Проаналізувавши ті тенденції, які є на ринку товарів, аналогічних вашому, зараз і порівнявши їх з тими, які існували рік-два тому, можна зробити певні висновки про те, як розвивається цей сегмент ринку в принципі.
4
Дуже важливо також вміти оцінити своїх конкурентів: від рівня конкуренції залежить ваша ринкова стратегія. Якщо конкурентів багато, то знадобиться більш агресивна реклама, просування сайту і т.д. Для оцінки конкурентів необхідно буде вивчити три показники: 1. власне продукцію конкурентів; 2. їх маркетингові стратегії; 3. відмінності між вашим і їхнім товаром.
5
Таким чином, вивчення ринку припускає аналіз інформації про різних компаніях, що виробляють і продають товар, аналогічний вашому. Іноді здається, що зробити це досить складно, оскільки багато компаній приховують більшу частину інформації про себе та власної продукції. Однак сайти компаній, ділова преса, професійні форуми найчастіше можуть надати хоча б мінімум інформації. Не варто забувати і про інших способах вивчення ринку: наприклад, якщо ви оббирає відкрити перукарню, то, можливо, методом, який дасть вам найбільшу кількість інформації, буде обхід закладів конкурентів.