Як знайти ємність конденсатора.

Для того щоб знати, чи можна використовувати в тому чи іншому місці схеми конденсатор, слід визначити його ємність . Спосіб знаходження цього параметра залежить від того, яким чином він позначений на конденсаторі і позначений взагалі.
Вам знадобиться
  • Вимірювач ємності
Інструкція
1
На великих конденсаторах ємність зазвичай позначена відкритим текстом: 0,25 мкФ або 15 uF. У цьому випадку, спосіб її визначення тривіальний.
2
На менш великих конденсаторах (в тому числі, SMD) ємність позначається двома або трьома цифрами. У першому випадку, вона позначена в пікофарад. У другому випадку, перші дві цифри означають ємність , а третя - в яких одиницях вона виражена: 1 - десятки пікофарад; 2 - сотні пікофарад; 3 - нанофарадах; 4 - десятки нанофарадах; 5 - десяті частки мікрофарад .
3
Існує також система позначення ємності, що використовує сполучення латинських букв і цифр. Букви позначають наступні цифри: A - 10; B - 11; C - 12; D - 13; E - 15; F - 16; G - 18; H - 20; J - 22; K - 24; L - 27; M - 30; N - 33; P - 36; Q - 39; R - 43; S - 47; T - 51; U - 56; V - 62; W - 68; X - 75; Y - 82; Z - 91 Отримані число слід помножити на число 10, попередньо зведене в ступінь, рівну цифрі, наступною після літери. Результат буде виражений в пікофарад.
4
Зустрічаються конденсатори, ємність на яких не позначена взагалі. Ви напевно зустрічали їх, зокрема, в стартерах ламп денного світла. У цьому випадку, виміряти ємність можна лише спеціальним приладом. Вони бувають цифровими та мостовимі.В будь-якому випадку, якщо конденсатор упаяний в той або інший пристрій, його слід знеструмити, розрядити в ньому конденсатори фільтру і сам конденсатор, ємність якого слід виміряти, і лише після цього випаять його . Потім його необхідно підключити до прібору.На цифровому вимірнику спочатку вибирають самий грубий межа, потім перемикають його до тих пір, поки він не покаже перевантаження. Після цього перемикач переводять на один межа назад і читають свідчення, а по положенню перемикача визначають, в яких одиницях вони виражени.На мостовому вимірнику, послідовно перемикаючи межі, на кожному з них прокручують регулятор з одного кінця шкали в інший, поки звук з динаміка не зникне. Добившись зникнення звуку, за шкалою регулятора зчитують результат, а одиниці, в яких він виражений, також визначають по положенню переключателя.Затем конденсатор встановлюють назад в пристрій.
Зверніть увагу
Ніколи не підключайте до вимірника заряджені конденсатори.