Як виміряти опір тестером. вимір тестером сопрот івленія.

Існує три види приладів, що дозволяють вимірювати опору: цифрові, стрілочні і мостові. Прийоми використання цих вимірників розрізняються. Досвідчений домашній майстер повинен вміти вимірювати опір , користуючись будь-яким з них.
Вам знадобиться
  • цифровий мультиметр, стрілочний тестер, омметр або бруківці вимірювач опору.
Інструкція
1
Незалежно від того, яким з приладів ви збираєтеся користуватися, резистор, опір якого буде вимірюватися, слід випаяти з схеми. Попередньо її слід відключити від джерела живлення і розрядити в ній конденсатори.
2
Щоб виміряти опір цифровим мультиметром, виберіть перемикачем режим вимірювання опору і самий грубий режим. Дроти включите в гнізда приладу, відповідні режиму вимірювання опору, після чого підключіть до щупам резистор. Якщо вимірюється опір НЕ резистора, а елемента, у якого провідність залежить від напрямку струму, врахуйте, що у цифрового мультиметра на червоному щупі присутній позитивне напряжение.Последовательным перемиканням перемикача в сторону більш точних меж доможіться зникнення перевантаження. Прочитайте показання індикатора, а по положенню перемикача з'ясуйте, в яких одиницях вони виражені.
3
Вимірювання опору стрілочним тестером проводиться так само, але з урахуванням ряду його особливостей, а саме: - у стрілочного тестера в режимі вимірювання опору позитивний полюс в більшості випадків знаходиться на чорному щупі; - нуль шкали опорів знаходиться в її кінці; - після кожного перемикання межі щупи приладу слід замикати, виставляти стрілку спеціальним регулятором на нуль, і тільки після цього здійснювати вимірювання; - у деяких стрілочних тестерів вибір межі здійснюється не поворотом ручки, а перестановкою штекера; - також деякі стрілочні прилади вимагають, крім вибору межі, включати режим вимірювання опору окремим перемикачем.
4
Мостовим вимірником користуються так. Підключивши до нього резистор, переставляють перемикач меж в одне з крайніх положень. Обертають регулятор з одного кінця шкали в інший. Якщо при цьому індикатор балансу моста (світловий, звуковий або стрілочний) жодного разу не спрацював, обирають інший межа. На ньому знову прокручують регулятор з одного кінця в інший. Цю операцію повторюють до тих пір, поки міст не вдасться збалансувати. Тепер за шкалою на регуляторі визначають опір , а по положенню перемикача меж - в яких одиницях воно виражено.