Як позбутися від блиску на брюках. Як вивести блиск зі штанів.

Не кожен блиск однаково гарний. Одна справа, коли мова йде про дивовижному сяйві парчі або атласу, і зовсім інша - про блиск на брюках, який з'явився в результаті довгої шкарпетки або неправильної прасування. Такий блиск виявляється найчастіше на колінах, на стегнах, на сідницях, рідше - в інших місцях. Найпростіший і очевидний спосіб позбутися непотрібного блиску - прання. Однак якщо треба освіжити брюки швидко, можна використовувати інші методи - цілком доступні і практично з миттєвим результатом.
Вам знадобиться
  • - клаптик вовняної тканини;
  • - щітка;
  • - нашатирний спирт;
  • - гипосульфит (порошок);
  • - столовий оцет;
  • - кухонна сіль;
  • - господарське мило;
  • - сиру картоплю;
  • - настій чорного чаю.
Інструкція
1
Ефективно допомагає позбутися блиску на брюках слабкий розчин нашатирного спирту. Влийте 2 ст. ложки спирту в 1 л води, розмішайте. Змочіть в розчині ганчірочку і протріть «блискучі» місця на брюках. Після цього пропрасуйте брюки теплою праскою через марлю або папір. Якщо не допомогло, спробуйте в розчин нашатирного спирту додати 1 ч. Ложку солі, розмішати і повторити процедуру.
2
Візьміть клаптик вовняної тканини, змочіть його в бензині і ретельно протріть залисніли місця на брюках. Після цього скористайтеся водним розчином гіпосульфіту (1 чайна ложка на півлітра води), також змочивши в ньому клаптик і протерши відповідні місця. На завершення змийте все теплою водою і протріть м'якою щіткою.
3
Розріжте сиру картоплю навпіл і зрізаною стороною, поки вона соковита і волога, натріть залисніли ділянки брюк. Дайте висохнути, прочистите щіткою. При необхідності пропрасуйте праскою через марлю.
4
Закип'ятіть воду, налийте в таз. Візьміть брюки і повісьте їх на спеціальну «брючну» вішалку. Помістіть брюки над тазом з окропом так, щоб пара від води піднімався до штанів і насичуються їх вологою. Через 15-20 хвилин зніміть брюки з вішалки, розкладіть їх на прасувальної дошки і прочистите щіткою. Висушіть брюки (можна на повітрі, можна праскою через марлю).
5
Візьміть 2 частини столового оцту і 1 частина води, змішайте. Змочіть шматочок тканини (краще вовняної) і протріть ті місця брюк, які залисніли особливо сильно. Дайте просохнути.
6
Зробіть слабкий мильний розчин (використовуйте господарське мило) і протріть залисніли місця брюк м'якою щіткою, періодично змочуючи її в розчині.
7
Допоможе позбутися від непривабливого лиску на брюках міцний настій чорного чаю. Намочивши в ньому щітку або шматок тканини, протріть блискучі місця. Просушіть брюки або отутюжьте через марлю.