Як підняти самооцінку.

Занижена самооцінка - ворог успіху. Прагнути до перемоги, не помічаючи падінь - ось властивість істинного лідера. Ви боїтеся взятися за нову справу? Вас лякають чергові невдачі? Не опускайте руки, адже невдача - тимчасове явище. Займіться підвищенням своєї самооцінки. І проблеми з невдачами опиняться насправді дрібними негараздами, коли ви перестанете розтрачувати даремно енергію на хвилювання і самобичування.
Інструкція
1
Будьте впевнені в собі. Висока самооцінка дасть вам життєве перевагу. Зрозумійте, що сором'язливість і песимізм позбавляють вас шансу досягти успіху. Але нічого не виникає на порожньому місці. Тому спочатку проаналізуйте, з чого проросло таке негідне ставлення до свій персони.
2
Заведіть щоденник своїх досягнень. Запишіть туди всі вдало пройдені перепони. Ви кинули палити або знайшли нову роботу, вас похвалив начальник - зараз все це дуже важливо. Перечитуючи щоденник, ви зрозумієте, що у житті є й світла сторона. Життя складається зі злетів і падінь. Не можна помічати тільки невдачі.
3
Прагніть до нових перемог. Займіться спортом або знайдіть собі нове хобі. Не намагайтеся хапати з неба зірки і відразу братися за справи, які потребують великої завзятості та сили волі. Чергові збої завадять вам оцінити себе по гідності. Не звинувачуйте себе за помилки, так само як і не намагайтеся їх виправдати. Визнайте їх і зробіть для себе висновки, щоб надалі уникнути промахів.
4
Не вбивайте свої ідеї, не здійснивши їх. З щойно задуманими проектами приходить і ентузіазм, а відкладаючи справу на потім, ви перетворюєте ідею в порожнє мріяння. Тільки рішучість і сміливість народжує лідерів.
5
Але все добре в міру. Тому не перестарайтеся зі своєю значущістю. За вас повинні говорити ваші справи. Будьте корисні людям, і вони самі дадуть вам правильну оцінку.
Зверніть увагу
Як і в будь-якій справі, не потрібно фанатизму. Якщо у вас низька самооцінка, то вважати зобов'язанням підняти її - неправильно. Успіх починається з адекватного сприйняття проблеми.
Корисна порада
Більше прислухайтеся до своїх інтересам і потребам. Бігаючи за людьми і намагаючись догодити кожному, ви не тільки не отримаєте бажаного визнання, але ще й втратите купу часу, за який могли б здійснити кілька сміливих ідей.