Як встановити другий диск.

Чим більше ви працюєте за комп'ютером і завантажуєте файли і дані з Інтернету, тим більше місця вам потрібно, і тим швидше заповнюється жорсткий диск. Рано чи пізно ви зіткнетеся з потребою розширення вільного місця комп'ютера, а значить - з необхідністю покупки і установки другого жорсткого диска. У цій статті ми розглянемо правила установки додаткового жорсткого диска SATA, який підтримується всіма сучасними материнськими платами.
Інструкція
1
Після того, як ви вже купили жорсткий диск підходящого обсягу, почніть установку. Для цього відключіть комп'ютер від мережі, від'єднайте від системного блоку всі кабелі і зніміть бічні кришки.
2
Знайдіть вільний слот для жорсткого диска і встановіть його туди, після чого зафіксувати з боків спеціальними гвинтами.
3
До вінчестера або материнської платі повинні були додаватися кабелі живлення Molex-SATA і спеціальні шлейфи SATA з Г-подібним роз'ємом. Вам буде потрібно один кабель живлення і один шлейф - відповідно з двома роз'ємами, які ви побачите на торці жорсткого диска, який доступний в слоті.
4
Кабель живлення підключіть одним кінцем до потрібного роз'єму материнської плати, а другим - до широкого роз'єму жорсткого диска.
5
Потім підключіть шлейф Г-подібним роз'ємом до жорсткого диска, і прямим роз'ємом - до потрібного місця материнської плати. Залежно від того, на якому жорсткому диску буде розташовуватися операційна система, встановіть новий диск в роз'єм Master або Slave. Якщо на диску будуть тільки зберігатися файли - встановлюйте його як Slave.
6
Переконайтеся, що всі кабелі підключені правильно, поставте на місце і закрутіть гвинти кришки системного блоку і включіть назад кабелі монітора, миші, клавіатури та інших устройств.Включіте комп'ютер і після запуску системи зайдіть в розділ «Керування комп'ютером». Там виберіть розділ «Управління дисками» - ви побачите новий жорсткий диск. Дотримуйтесь командам комп'ютера, і встановіть диск в систему.
Нерідко виникає необхідність в установці в комп'ютер другого приводу для дискет або оптичних дисків. Щоб між двома накопичувачами, підключеними до одного шлейфу, не виникло конфлікту, в ході доопрацювання машини слід дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи. Обесточьте комп'ютер.
2
Перед установкою другого приводу оптичних дисків переконайтеся, що до обох IDE-роз'ємів на материнській платі підключені шлейфи. Якщо це не так, другий шлейф підключайте таким чином, щоб провідник, на який нанесена смуга (зазвичай червона), був підключений до контакту роз'єму, позначеного цифрою 1.
3
Щоб підготувати корпус системного блоку до установки приводу, витягніть з передньої панелі пластмасову заглушку одного з 5,25-дюймових відсіків. Якщо за нею є друга, металева заглушка, виламайте її.
4
Вставте накопичувач у відсік, потім закріпіть його, встановивши з кожного боку по чотири гвинти.
5
Правильно перерозподіліть приводи між шлейфами. На одному з них повинні бути тільки оптичні накопичувачі, на другому - тільки жорсткі діскі.Раз'еми шлейфів підключайте до всіх приводам таким чином, щоб провідник зі смужкою був звернений до силового з'єднувачу накопичувача.
6
Якщо раніше в машині було три жорстких диска і один оптичний привід, то після установки другого оптичного накопичувача один з жорстких дисків доведеться від'єднати. Надалі його можна буде підключити через RAID-контролер або перехідник USB-IDE.
7
Тепер необхідно правильно виставити джампери на приводах. Положення перемичок для режимів "master", "slave" і "cable select" вказані на корпусах накопичувачів. На жорсткому диску для зміни режиму зазвичай доводиться переставити кілька джамперів, на оптичному приводі - всього одін.На кожному з шлейфів слід або один з приводів перемкнути в режим "master", а другий - "slave", або обидва накопичувача перевести в режим "cable select".
8
Обов'язково підключіть роз'єм живлення до знову доданому приводу.
9
Підключення накопичувачів з інтерфейсом SATA має дві відмінності. По-перше, у виборі режимів "master" і "slave" немає необхідності. По-друге, шлейфи цього стандарту бувають двох видів: з сім'ю і п'ятнадцятьма контактами. Підключати до накопичувача роз'єм живлення потрібно тільки в першому випадку. Якщо подати живлення через окремий роз'єм на привід, підключений другим способом, він може вийти з ладу.
10
Дисковод для гнучких дисків встановлюється у відсік розміром 3,5 або 5,25 дюймів, в залежності від того, на які дискети він розрахований. Для його підключення використовується спеціальний 34-контактний шлейф. На знову подключаемом приводі необхідно вибрати джампером, якщо він є, такий же режим, як і на наявному. Якщо наявний дисковод підключений до скрутки на шлейфі, другий підключають після неї, і навпаки. Шлейф, який не має роз'єму до скрутки, розрахований на подляхеміе тільки одного дисковода - його необхідно замінити на інший. Слід мати на увазі, що 5,25-дюймові дисководи використовують роз'єми особливої форми, які є не на всіх кабелях. В цьому випадку, кабель також підлягає заміні. Червоний провідник на шлейфі повинен бути звернений до силового роз'єму дисковода.
11
5,25-дюймові дисководи використовують великі роз'єми живлення, такі ж, як на жорстких дисках та оптичних приводах. Для 3,5-дюймових дисководів використовуються спеціальні силові роз'єми зменшеного розміру. Останні важливо підключати правильно, звертаючи увагу на ключ, інакше на привід надійде напруга в 12 вольт замість 5, і він буде миттєво виведений з ладу.