Як купити стару іномарку.

Купівля вживаної іномарки дуже часто перетворюється в лотерею. Щоб зменшити ймовірність неприємних несподіванок, і в той же час не вдаватися до платної «фірмовою» діагностиці, вам допоможе чітке слідування певним інструкціям щодо купівлі вживаного автомобіля.
Вам знадобиться
  • - невеликий магніт, загорнутий в ганчірочку;
  • - дзеркальце і ліхтарик для огляду важкодоступних місць;
  • - плоска і хрестоподібна викрутка;
  • - свічковий ключ ;
  • - набір ріжкових ключів;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Перевірте дані, зазначені в документації на автомобіль, дату і рік випуску автомобіля. Звірте його з роком, зазначеним на кріпленнях ременів безпеки. Звірте номер двигуна і номер кузова (в салоні і під капотом).
2
Огляньте кузов. Він повинен бути чистим, інакше оглядати його не має сенсу. Присядьте біля правої фари автомобіля і огляньте його на наявність вм'ятин і дефектів фарбування. Аналогічним чином оглянете лівий борт і дах. Перевірте двері, вони повинні закриватися однаковим зусиллям і видавати однаковий звук при закритті. Якщо це не так - порушена геометрія кузова.
3
Огляньте салон. Перевірте справність всіх регулювань сидінь, особливо електричних. Перевірку справності світлових приладів краще проводити з помічником. Зверніть увагу на роботу двірників і омивача. Також обов'язковій перевірці підлягають усі опції: електричне регулювання дзеркал, підігрів сидінь і ін. Все це вплине на кінцеву вартість авто.
4
Огляньте підвіски, гальма і ходову частину. Заблокуйте кермо, підвісьте за допомогою домкрата передні колеса і спробуйте їх посувати руками, взявши колесо спочатку з лівого і правого боку, а потім - зверху і знизу. Так ви визначите наявність рульового люфту і люфту елементів підвіски. Перевірте працездатність амортизатора: сильно натисніть на крило і відпустіть, машина повинна піднятися, опуститися і ще раз піднятися. Якщо кількість хитань буде більше двох - амортизатор не працює. Перевірте на наявність мастила та герметичності шарніри підвіски і рульового управління. Товщину накладки гальмівних колодок можна замінити, тому це не особливо важливо. Але якщо вони різної товщини - це може свідчити про те, що не працює циліндр.
5
Перевірте системи автомобіля при вимкненому двигуні. Огляньте двигун - він повинен бути сухим і чистим, а не свіжовимитим. Оцініть масло, в ньому не повинно бути дрібних частинок металу, що утворюються в результаті зносу вкладишів коленвала. Огляньте систему охолодження на предмет підтікань.
6
Перевірте автомобіль при включеному двигуні і в русі. Увімкніть запалювання і перевірте справність усіх індикаторів на приладовій панелі. Вивчіть стан основних систем автомобіля за індикаторами. Запустіть двигун і огляньте його на предмет течі масла або тосола. Перевірте колір диму вихлопних газів. Чорний дим означає несправність паливної системи, синій - свідчить про надходження масла в камери згоряння. Оцініть роботу основних систем автомобіля в русі.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на всі наклейки та написи. Як правило, таким способом маскують різні дефекти кузова. Для цих же цілей можуть використовуватися спойлери, молдинги та пластикові пороги.
Корисна порада
Все, що викликає у вас підозри при огляді кузова, перевіряйте магнітом, загорнутим в ганчірочку. Якщо він не тримається на кузові, значить в цьому місці кузова - шпаклівка.