Як зберегти хороший зір.

«Бережіть як зіницю ока ...». Ця приказка знайома нам з дитинства. І вона, без сумнівів, підтверджує, що очі людини - найтонше і найважливіше, що йому дано природою. Тому зір необхідно берегти змолоду.
Інструкція
1
Як зберегти добрий зір до старості? Не читайте лежачи! Читайте тільки в положенні сидячи. Відстань від очей до читаних сторінки повинно бути не менше 30 см. Світло на сторінку повинен падати зліва і зверху. Читаючи, потрібно періодично робити 5-хвилинні перерви і переводити погляд на далекі предмети. Для розслаблення очних м'язів робіть вправу: поморгайте, закрийте очі і покрутіть очними яблуками. Підійдіть до вікна і спрямувати погляд у далечінь.
2
Дивитися телевізор потрібно на відстані, в п'ять разів більшому діагоналі екрану. У денний час краще затемнити приміщення, де знаходиться телевізор, а ввечері - навпаки, слід включити додаткове світло збоку або ззаду себе. Дітям до 10 років слід дивитися телевізор не більше 1 години на день, старшим дітям - не більше 1,5 годин.
3
При роботі за комп'ютером може виникнути печіння в очах, біль при русі очей, почервоніння очей, затуманення зору, уповільнення фокусування при перекладі погляду з ближніх об'єктів на дальні, швидка втома очей при читанні, двоїння. Це симптоми «комп'ютерного синдрому», що вимагають звернення до окуліста.
4
Для профілактики цього синдрому постарайтеся обмежити роботу за комп'ютером до 4-х годин на день; правильно організуйте своє робоче місце - верхній край екрану повинен знаходитися нижче рівня очей, екран не повинен відсвічувати; давайте відпочинок очам через кожні 20-30 хвилин; користуйтеся окулярами зі спеціальними захисними лінзами.
5
Харчуйтеся правильно. У їжі повинен обов'язково бути присутнім вітамін А, який сприяє збереженню зору. Це морквяні салати, тушкована морква (обов'язково з маслом або сметаною), капуста, цибуля, кріп, овочеві салати. Дуже корисна для зору свіжа чорниця.
6
Робіть гімнастику для очей: - переводите погляд з ближніх предметів на дальні; - на 5 секунд зажмурте очі, потім відкрийте їх теж на 5 секунд. Повторіть 10 разів; - поморгайте 1-2 хвилини; - закрийте очі і помасажуйте їх пальцями протягом хвилини; - робіть горизонтальні рухи очима вправо-вліво і вертикальні рухи по 10 разів в кожну сторону; - малюйте відкритими очима повільно очима "вісімку" в просторі 10 раз.Берегіте своє зір - тільки так в похилі роки ви зможете обійтися без окулярів!
Необхідність у створенні знімка екрану і його збереження може виникнути, наприклад, у процесі видовищної гри, при перегляді яскравого фільму або бесіді по скайпу з іншою людиною. Ви можете зробити це за допомогою спеціальних клавіш або додатків.
Інструкція
1
Натисніть клавішу Print Screen, або PrScn, яка зазвичай розташована у верхній правій частині клавіатури. Її єдине призначення полягає саме у створенні знімків екрану. На деяких особливо компактних клавіатурах клавіша може бути поєднана з якою-небудь іншою функцією, тому будьте уважні. Наприклад, на деяких лептопах, планшетних і інших комп'ютерах вона використовується в поєднанні з клавішею Fn.
2
Відразу після натискання клавіші зображення екрана буде збережено у віртуальній пам'яті системи. Для створення знімка частини поточного зображення на екрані, натисніть сполучення Shift і Print Screen, при цьому програма має бути запущено у віконному режимі, але далеко не кожне ПО підтримує подібну функцію.
3
Вставте зроблений скріншот з оперативної пам'яті в графічний редактор або текстовий документ. Для цього потрібно довільно клікнути по що знаходиться в роботі файлу правою кнопкою миші і вибрати «Вставити», натиснути на цю функцію в меню «Правка" (Edit) або перетягнути зроблене зображення в поле програми мишкою. Також вставка скриншота здійснюється гарячими клавішами Ctrl і V. Після цього збережіть документ із зображенням звичайним способом.
4
Існують інші способи створення знімка екрана за допомогою спеціалізованих програм. Наприклад, спробуйте встановити додаток SnagIt, яке не тільки призначене для зйомки екрану, але і володіє широкими можливостями редагування знімків. У цьому ж додатку є вбудовані інструменти, які дозволяють наносити різні знаки, написи, виконувати виділення фрагментів, комбінування кількох знімків і т.д. Також ви можете вибрати один з декількох форматів збереження зроблених скріншотів, що впливає на їх якість і розмір.