Як клеїти пробкові шпалери.

Пробка - екологічно чистий і практичний матеріал. Шпалери з пробки дуже популярні і мають масу достоїнств. Вони довговічні, мають високу звуко- і теплоізоляцією, антистатичними і антибактеріальними властивостями, вогнетривкі. Крім того, такі шпалери досить просто клеїти.
Вам знадобиться
 • шпалери, валик, клей, ножиці.
Інструкція
1
Виберіть шпалери і розрахуйте, скільки рулонів вам знадобиться для обклеювання приміщення. Ретельно обробіть стіни: видаліть старе покриття, зашпаклюйте тріщинки і щілини, вирівняйте і заґрунтуйте поверхні. Не забувайте, що місце для поклейки шпалер має бути сухим і чистим.
2
Візьміть спеціальний клей, який використовується для коркових шпалер. Налийте його в широку ємність - так вам буде зручніше змочувати валик. Валик краще використовувати поролоновий, що має дрібнопористу структуру.
3
Нанесіть клей, використовуючи валик, на тильну сторону шпалер. Акуратно і рівномірно розподіліть його по поверхні полотнища. Будьте обережні - просочені клеєм шпалери дуже легко пошкодити.
4
Починайте наклеювати шпалери у напрямку зверху вниз. Краще робити це удвох: одна людина притримує полотнище, другий накладає його на стіну. Наклеюйте шпалери встик. Для того щоб шви були непомітні, або якщо шпалери погано приклеюються, нанесіть в потрібних місцях клей за допомогою маленької кисті. Надавите по всій протяжності шва і прокатайте гладким валиком. Слідкуйте, щоб надлишки клею не потрапили на шпалери.
5
Будьте уважні при наклеюванні шпалер в кутах: згинаючись, пробка легко тріскається. Щоб цього не сталося, проклеюють кути дуже акуратно, не натискаючи. Якщо краї полотнищ біля стелі і плінтуса виступають і їх необхідно обрізати, то використовуйте для цього гостро наточені ножиці. Ніж може розірвати матеріал, рясно просочений клеєм.
6
Наклеюючи шпалери, обов'язково стежте, щоб не виникали бульбашки повітря. Якщо це все ж сталося, акуратно проколіть опуклості тонкою голкою і залийте туди клей, використовуючи шприц. Добре притисніть і прокатайте валиком.
7
Після поклейки пробкові шпалери повинні висохнути - для цього буде потрібно 2-3 дні. Слідкуйте, щоб у приміщенні не було протягів, навіть невеликих.
Коркові шпалери і покритіz для підлоги гігієнічні і красиві, до того ж дозволяють зробити хорошу звукоізоляцію. Вони надають інтер'єру особливу елегантність і вишуканість. Однак цей матеріал не дуже добре тримає форму, тому важливо правильно його наклеїти. Пробкові шпалери випускають в рулонах або у вигляді панелей.
Вам знадобиться
 • - пробкові шпалери;
 • - ніж по гіпсокартону;
 • - клей для пробки або акриловий;
 • - рівень;
 • - металева лінійка;
 • - схил;
 • - лопатка для клею;
 • - гребінка;
 • - відро з водою;
 • - ганчір'я.
Інструкція
1
Підготуйте пробкові шпалери. Доставте їх з магазину додому в фабричній упаковці. Цей матеріал чутливий до змін вологості, тому порушувати герметичність упаковки не варто. Панелі розкладіть на підлогу і притисніть чимось важким. Рулонні шпалери зручніше відразу нарізати за розміром, а потім теж розкласти і притиснути по краях. Панелі зазвичай роблять одношаровими, рулонне покриття складається з двох шарів. Клеять їх однаково.
2
Підготуйте стіну. Її необхідно заштукатурити, вирівняти і загрунтувати. Якщо ви збираєтеся обклеювати гіпсокартонну перегородку, можна обійтися і без штукатурки. Просто заґрунтуйте її. Дрібні дефекти поверхні ролі не грають, проте стіна повинна бути досить рівною.
3
Прикиньте, звідки ви почнете клеїти. Панелі зручніше наклеювати від центру стіни, тоді є можливість дотриматися симетрію. Рулонні шпалери краще закріплювати від кута. Але можливі варіанти. Все залежить від розмірів стіни і від того, яку кількість відходів ви можете собі дозволити. Може вийти і так, що панелі доведеться клеїти від кута і знизу, щоб обрізків було менше. Якщо ви все ж хочете почати роботу від центру, проведіть вертикальну і горизонтальну середні лінії. Для рулонних шпалер накресліть вертикаль, відступивши від кута на ширину рулону.
4
Прочитайте інструкцію на упаковці з клеєм. Якщо ви користуєтеся акриловим клеєм, то швидко намажте частина стіни, приблизно рівну площі однієї панелі або шматка шпалер. Розрівняйте клей гребінкою. Прикладіть панель і міцно її притисніть. Не забувайте притискати і краю, інакше шар вийде нерівним. Рулонні шпалери зручніше клеїти з помічником. Видавіть з-під них все повітря і добре притисніть до стіни по всій площі. Таким же чином наклейте і всі інші листи.
5
Приберіть зайвий клей ножем. Пробувати прати його водою не потрібно, толку від цього не буде, а поверхня покриється чимось на зразок білого нальоту. Тому плями клею краще зрізати або зішкребти, залежно від їх розміру та товщини. Рулонні шпалери можна покрити лаком, але це не обов'язково. З панелями доведеться ще деякий час попрацювати. Вони звичайно покриті воском, який під час обробки стін стирається, причому нерівномірно. Це може бути помітно. Тому обробіть стіни воском або заполіруйте.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, чи потрібно намазувати клеєм одну поверхню або обидві. При обклеюванні статі частіше зустрічається другий варіант. Пробку на підлогу клеять майже так само. В цьому випадку все ж переважніше спеціальний клей для пробки. Прикріплювати пробку краще від центру.