Як зменшити зображення.

Досить часто інтернет-користувачі стикаються з проблемою розміру зображення. Часом виникає необхідність зменшити зображення, щоб вставити його в блог, на сайт, переслати поштою і т.д. Є безліч способів і програм, за допомогою яких ви можете це зробити. Нижче ви знайдете інструкцію, яка допоможе вам зменшити зображення за допомогою однієї дуже простої і доступної програми під назвою IrfanView.
Вам знадобиться
  • - програма IrfanView
Інструкція
1
Скачайте програму IrfanView. Крім можливостей зміни розміру зображення ця програма володіє і безліччю інших функцій, але зараз ми зосередимося саме на зменшенні розміру зображення. Розпакуйте програму в будь-яку зручну для вас папку, запустіть її.
2
Натисніть «File» - «Open». Потім виберіть зображення, розмір якого ви хочете змінити, відкрийте його.
3
В меню виберіть пункт «Image» - «Risize/resample». Цю ж опцію ви можете викликати поєднанням клавіш «CTRL + R».
4
Перед вами з'явиться вікно. В цьому вікні встановіть параметри, які вам необхідні - задайте потрібний розмір (зліва під заголовком «Set new size»). Даний параметр задає фізичний розмір зображення, тобто ширину і довжину в пікселях. Якщо ваше зображення знято цифровою камерою, то воно, швидше за все, дуже сильно перевищує допустимий розмір зображення, яке можна завантажити на сайт або блог.
5
Поставте галочку в графі «Preserve aspect ratiо», інакше при зміні розмірів ваше зображення спотвориться і втратить свої пропорції. Не вибирайте розмір зображення більше 1280 по довжині - більшу зображення не вмістить звичайний монітор.
6
Збережіть змінений зображення. Для цього пройдіть в меню «File» - «Save as" (не переплутайте з «Save»!). З'явиться вікно. Виберіть у ньому папку, в якій хотіли б зберегти зображення, дайте свого файлу ім'я, поставте галочку в «Show optional dialog». З'явиться вікно опцій. В цьому вікні встановіть прапорці в пунктах «progressive JPG». За допомогою повзунка встановіть потрібне стиск і якість. Як правило, достатньо встановити значення якості - 80. Принаймні, таке стиснення найзручніше використовувати при додаванні зображення в блог.
7
Натисніть «ОК». Ваше зображення готове до використання!