Як вибрати драбину.

Без драбини не обходиться жоден ремонт. Та й повісити штори куди зручніше, стоячи на сходах, яка вже давно стала звичною річчю, нарівні з прасувальної дошкою або шваброю. Вибирати драбину треба дуже ретельно, адже від цього залежить ваша безпека.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами драбини. Підбирайте таку висоту сходів, щоб ви могли дістати до потрібної точки і не впертися головою в стелю. Якщо висота стелі в приміщенні близько 260-270 см, то вибирайте драбину висотою близько 70-100 сантиметрів.
2
Вирішіть для себе, з якого матеріалу повинна бути ваша сходи. Алюмінієва - найбільш легка. Сходи зі сталі важче, але зате коштує дешевше. Можна вибрати комбінований варіант: сталеву драбину , яка має алюмінієві сходинки. Що стосується стійкості, то вага драбини не має значення. Користуватися таким виробом можуть люди, чия вага не перевищує 150 кг. Якщо використовувати її правильно, то впасти практично неможливо.
3
Огляньте площадку: яка у неї товщина, яке покриття, чи маються додаткові кріплення. Якісна майданчик - ребриста. Краще, якщо будуть гумові вставки: тоді ноги не соскользнут. Спробуйте залізти на драбину і переконайтеся, що вам зручно. Сходи повинні мати достатньо широкі сходинки з рифленою або прогумованої поверхнею, торці яких повинні бути закриті ковпачками з пластмаси. Інакше ви ризикуєте поцарапаться або вдаритися об них, порвати одяг.
4
На ніжки сходів обов'язково кріпляться башмаки, тобто пластмасові ковпачки. Це пристрої оберігають підлогу від пошкодження і не дають драбині повзти по поверхні. Башмаки повинні обов'язково бути зафіксовані за допомогою болтів, інакше вони можуть випасти і загубитися при перенесенні або пересуванні сходів.
5
Вирішіть, чи потрібні вам такі пристрої, як поличка для інструменту і гачки для підвішування відра. Якщо ви плануєте встановлювати сходи на не надто рівну поверхню, вибирайте телескопічну драбину . Якщо ж у ваших планах працювати удвох, купуйте двосторонню драбину.
Зверніть увагу
Розкладемо драбину по "дощечки". Для початку - невеликий лікнеп. З'ясувалося, що сходи і драбина, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Сходи бувають різні і від драбин відрізняються тим, що називаються вони "приставні". Тому, вибираючи драбину в магазині, не посоромилися посильніше здавити їх рукою.
Корисна порада
Щоб хоча б правильно вибрати сходи драбини, потрібно врахувати деякі чинники, на які багато спочатку не звертають уваги. Потрібно відзначити, що сходи драбина дуже стійка і даний фактор не залежить від її ваги. При правильному використанні драбини, впасти з неї практично неможливо, а стандартний вага, на який розраховані всі драбини - це 150 кг.